Tag

İzmir

Altın Portakal’da ödül kazanan belgesel İzmir’de gösterilecek

Antalya’da düzenlenen 59. Altın Portakal Sinema Şenliği Ulusal Belgesel Sinema Yarışı’nda ‘En Güzel Belgesel Sinema Ödülü’nü kazanan ‘Kim Mihri’, İzmir’de sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Tekrar Sinematek programı kapsamında gösterilecek belgesel, yarın İzmir Sanat, 24 Mayıs’ta ise Seferihisar Kültür Merkezi Çağan ırmak Salonu’nda izleyicilerle buluşacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: ‘İnsanları Sanatı Üreten Haline Getirmek Gerekiyor’

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, ‘Cumhuriyetin İkinci Yüzyılına Girerken Kültür ve Sanatın Geleceği’ sempozyumunun ‘Yerel İdareler ve Sanat’ bahisli oturumunda konuştu. reis Soyer, kentte yaşayanları sanat üretimine iç etmek için çalıştıklarını belirterek, ‘İzmir’de kültür sanat alanında yürütülen çalışmaların temelinde demokrasi vardır. İzmir demokrasinin kalesidir’ dedi.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda oy verme işlemi başladı

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda, Cumhurbaşkanı ve 28. Devre Milletvekili genel Seçimleri kapsamında, Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşların oy Eda süreci saat 08.00’de başladı.

Altay Göztepe derbisinde sarı-kırmızılı taraftarlar alınmayacak

İzmir Vilayet Spor Emniyet Konseyi kararıyla 23 Nisan Pazar günü Altay ile Göztepe ortasında oynanacak İzmir derbisine sarı-kırmızılı taraftarlar alınmayacak.

SunExpress’ten İzmir’e 8 yeni rota

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, uçuş ağına eklediği yeni rotalar ve kapasite artışı ile İzmir’i direkt uçuşlarla Yurt içine ve Yurt dışına bağlamaya devam ediyor.

İzmir’de 2017’deki terör saldırısı sanığının yargılanmasına başlandı

İzmir’in Buca ilçesinde 2017 yılında 10 infaz müdafaa memurunun yaralandığı terör saldırısını gerçekleştirdiği savıyla hakkında dava açılan terör örgütü MLKP üyesi Cebrail Gündoğdu ile ona yardım ettikleri öne sürülen 7 sanığın yargılanmasına başlandı.

İzmir bugün okullar tatil mi? 9 Ocak İzmir’de okul var mı, yok mu?

Kış aylarına girmemizle birlikte berbatlaşan hava durumunun akabinde öğrenciler ve veliler bugün okullar tatil mi? sorularını araştırdı. İzmirlilerin soğuk bir güne uyanmasıyla birlikte arama motorlarında İzmir bugün okullar tatil mi? 9 Ocak İzmir’de Okul Mevcut mı, yok mu? soruları aratıldı. İşte ayrıntılar…

Eski Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, tatil edilen derbi hakkında konuştu

Eski Göztepe Kulübü Lideri Mehmet Sepil, tatil edilen Göztepe-Altay maçındaki Kötü örneklerle İzmir futbolunun mahkum edilmemesi gerektiğini belirterek, “Biz bunu yapanları mahkum etmeliyiz.

İzmir: İzmir’de Yerel Yönetimler

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün düzenlediği yaz spor okulları ve yüzme kursları ağır İlgi görürken, 5 yaşından itibaren yetişkinlere de Aleni olan yüzme kurslarına kayıtlar devam ediyor.