İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda oy verme işlemi başladı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 27, 2023 Yorum Yok

İzmir Adnan Menderes Havalimanı‘nda, Cumhurbaşkanı ve 28. Devre Milletvekili genel Seçimleri kapsamında, Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşların oy Eda süreci saat 08.00’de başladı.

Yüksek Seçim Konseyinin (YSK) belirlediği seçim takvimine nazaran, 14 Mayıs’ta yapılacak seçim için Yurt dışı ve gümrüklerde bu sabah başlayan oy kullanma süreçleri kapsamında, Adnan Menderes Havalimanı Hariç Sınırlar Terminali’nin gidiş ve geliş katında belirlenen alanlara sandıklar kuruldu.

Oy Eda süreci öncesi Ant ederek misyona başlayan sandık konseyi üyeleri, zarf ve pusula sayımı yaptı.

Yurt dışında yaşayan ve Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar, pasaport ve kimliklerini ibraz ederek, Hariç çizgiler gidiş ve geliş terminalinde kurulan 8 sandıkta saat 08.00 prestijiyle oylarını kullanmaya başladı.

Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı olduğu için oy kullanmak emeliyle eşiyle Uşak’tan İzmir’e gelen Bekir Tugay, “Sabah namazından sonra oyumuzu kullanmak için Uşak’tan yola çıktık. Bize en yakın sandık İzmir’de. Oyumuzu kullandık, vatana millete güzel uğurlu olsun.” diye konuştu.

Ramazan Bayramı için geldiği İzmir’den Almanya’nın Hamburg kentine döndüğünü belirten Ertekin Türemen ise “Herkes için, ülkemiz için hoş yarınlar bekliyoruz. Birlik ve beraberce insan üzere yaşamak istiyoruz. Heyecanlıydım. İnşallah her şey hoş olur.” tabirlerini kullandı.

Hollanda’dan tatil için İzmir’e gelen İhtilal Yazan ise “İlk oy kullanma gününde oyumu kullandım, heyecanlıyım. Ülkemiz ismine güzeli olur. Hoş bir istikbal umarım ülkemizi bekliyor.” dedi.

Gümrük kapılarında oy Eda süreci, 14 Mayıs 2023 Pazar günü saat 17.00’de bitecek.

Kaynak: AA / Hüseyin Bağış – Yeni

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir