Gezmek için geldikleri Türkiye’de oylarını Sarp Sınır Kapısı’nda kullandılar

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 27, 2023 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı ve 28. Devre Milletvekili genel Seçimleri kapsamında Sarp Hudut Kapısı’nda oy Eda süreci başladı.

Türkiye-Gürcistan sonundaki Sarp Hudut Kapısı’nı kullanan Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar, saat 08.00’den itibaren gelen yolcu salonunda kurulan sandıkta oy kullandı.

Sınır kapısında 24 saat temeliyle gerçekleşecek oy kullanma süreci, 14 Mayıs Pazar günü saat 17.00’de sona erecek.

Almanya‘dan tatil için Türkiye’ye gelen Fatma Akdoğan, AA muhabirine, oy kullanmanın vatandaşlık vazifesi olduğunu belirterek, “Gümrükten geçerken oy Eda yerini görünce sevindim ve bu hakkımı kullanmak istedim. Yurt dışında yaşıyorum fakat her Vakit oyumu kullanıyorum konsolosluklara gidip.” diye konuştu.

Almanya‘nın Frankfurt kentinde yaşadığını lisana getiren Akdoğan, şunları kaydetti:

“Ülkemi Fazla seviyorum ve oy kullandığım için Fazla sevindim, Fazla memnunum. Yurt dışında sıkıntılarımız oluyor. Meselelerimizin çözülmesi için bu hakkımızı kullanmak bizim için Fazla yeterli oluyor. Gümrükte oy kullanma sürecinin bugün başladığını biliyordum, Türkiye’ye geçerken de oy kullanma alanına göz gezdirdim ve bu hakkımı kullandım. Seçimler hepimize güzel olsun, ülkemize hoşluklar getirsin inşallah.”

Turla Almanya’dan gelerek Sarp Hudut Kapısı’nda oy kullanan Şerife Kabakçı, “Ben oyumu tatil sonrası Almanya’da kullanmayı düşünüyordum. Buraya kısmet oldu. Buna Fazla sevindim. Daha Evvel oy kullanma hakkımı aksatmadan konsolosluklarda kullandım. Ülkemiz için iyi olur inşallah. Bu seçimler inşallah Türkiye’ye uğur getirecek.” tabirlerini kullandı.

Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı Songül Demir de dolaşmak için geldiği Türkiye’de Sarp Hudut Kapısı’nda oyunu kullandığını lisana getirerek, şunları söyledi:

“Daha Evvel gümrüklerde ve konsolosluklarda oy kullanmıştım. Bilhassa oy kullanmak için buraya gelmedim, seyahat etmek için gelmiştim, sandıkları da görünce oy kullanma sürecimi gerçekleştirmek istedim.”

Kaynak: AA / Yusuf Okur – Şimdiki

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir