SunExpress’ten İzmir’e 8 yeni rota

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 24, 2023 Yorum Yok

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, uçuş ağına eklediği yeni rotalar ve kapasite artışı ile İzmir‘i direkt uçuşlarla Yurt içine ve Yurt dışına bağlamaya devam ediyor. Bu yaz uçuş ağına 8’i İzmir‘den olmak üzere Yekün 26 rota ekleyen hava yolu, İzmir çizgisinde en geniş uçuş ağına ulaşıyor.

SunExpress CEO’su Max Kownatzki husus ile ilgili olarak, “SunExpress olarak bu yaz, Türkiye ile Avrupa ortasında şimdiye kadarki en geniş uçuş ağımız ile hizmet sunuyoruz. Bu kapsamda, İzmir’den sunduğumuz yeni rotalar ile İzmir’de de en geniş uçuş ağımıza ulaştık. İzmir’i toplamda 50’den Çok destinasyon ile hem İç hem de Hariç sınırlarda en Fazla noktaya bağlayan hava yoluyuz” dedi.

Kownatzki, “İzmir’in anne taşıyıcısı olarak İzmir’i dünyaya bağlamaya ve hem İzmir’e hem de Ege turizmine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. İzmir’in yalnızca yaz aylarında değil bütün Yıl boyunca sunacağı Fazla şey var. Dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere Varlıklı tarihi, kültürel mirasları ve eşsiz doğasıyla İzmir’in İdeal bir tatil destinasyonu olduğunu göstermek için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

SunExpress, İzmir’den toplamda 37 Yurt dışı destinasyona direkt uçuş gerçekleştiriyor. Bu yaz İzmir sınırındaki yeni Yurt dışı rotalar ortasına Dubai, Birmingham, Saarbrücken, Tiflis ve Edinburgh’un yanı Dizi Londra-Gatwick, Venedik ve Barselona da eklendi.

Yurt içinde ise İzmir’den Adana, Antalya, Bodrum, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Kars, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Trabzon, Van ve Mardin olmak üzere Türkiye’nin 15 kentine uçuyor.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / iktisat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir