Tag

Çalışma

İstanbul: İstanbul’da Yerel Yönetimler

Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Boğazı ile Marmara Denizi’ni denize girilebilir kriterlere taşımak “Son Atak, 140 Çözüm8” sloganıyla bir çalışma başlattı. Projeyi İstanbul Boğazı’nda basın mensuplarına tanıtan reis Kadir Topbaş, “3 Yıl içinde Tüm dere ıslahlarını, arıtma tesislerini ve kolektörleri tamamlayarak Tüm kıyıları yüzülebilir kriterlere taşıyacağız” dedi.

Gazze’de “düşük ücretle” çalışan işçiler zor şartlarda hayat mücadelesi veriyor

İsrail’in yaklaşık 16 yıldır abluka uyguladığı Gazze Şeridi’ndeki binlerce personel, Amel sıhhati ve güvenliğinin olmaması, mukavelelerinin yapılmaması, uzun çalışma saatleri ve düşük fiyatlar üzere birçok zorlukla karşılaşıyor.

Milyonlarca özel sektör çalışanını ilgilendiren emsal karar: Bayramda 1 saat bile çalışılsa tam yevmiye

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, ulusal ve dini bayram günlerinde bir saat bile çalışan emekçinin tam yevmiye hak ettiğine hükmetti.

Ramazan Bayramı’nda yol bakım ve onarım çalışmaları asgari seviyede tutulacak

Bayram tatili müddetince Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki güzergahlarda yol üretim, bakım ve tamirat çalışmaları minimum düzeyde tutulacak.

Hatay’ın tarihine hassas dokunuş: Tarihi eserleri doktor titizliğinde arıyorlar

Hatay’ın tarihine hisli dokunuş: Tarihi yapıtları tabip titizliğinde arıyorlar Kafkas Üniversitesi Fen yazın Fakültesi Sanat Tarihi Kısım Lideri Doç. Dr. Muhammet Arslan: “Hatay’da 720 Tane tescilli kültür varlığımız mevcut.

Bursa’da evlerin arasından kurtarılan Aşık Yunus Türbesi’nde çevre düzenlemesi tamamlandı

Bursa’da, Yıldırım Belediyesince binaların ortasından kurtarılarak gün ışığına çıkarılan Aşık Yunus Türbesi’ndeki Etraf düzenlemesi çalışması sona erdi.

Şanlıurfa’da depremde hasar gören tarihi camiler onarılıyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen sarsıntılardan etkilenen Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, hasar gören tarihi mescitlerde başlatılan çalışmalar sürüyor.

Dünyaca ünlü Sümela Manastırı geceleri ışıl ışıl olacak

Türkiye’nin Değerli inanç turizmi rotalarından Sümela Manastırı, yapılan ışıklandırma çalışmasıyla dik yamaçtaki ışıltılı manzarasıyla geceleri de dikkati çekecek.

Çalışmayı düşünen EYT’liye tazminat şoku

Yaklaşık 2 milyon 200 bin kişiyi yakından ilgilendiren EYT düzenlemesinin önümüzdeki günlerde TBMM’ye gelerek yasalaşması bekleniyor. Emekli olduktan sonra birebir işyerinde çalışmayı planlayanlara yönelik Yargıtay’dan Fazla Kıymetli bir karar çıktı. Yüksek Mahkeme; emeklilik sebebiyle işten ayrılan çalışanın tekrar tıpkı işyerinde çalışmaya başlaması halinde, emekli olunan tarihte kıdem tazminatı ödendiği için çalıştığı 2. Devre için kıdem tazminatı ödenmemesi gerektiğine hükmetti.