FİLİZ KILIÇ ANLATIYOR Yaşam Koçu Nedir? Ne İş Yapar?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Şub 21, 2023 Yorum Yok

Profesyonel Ömür koçu FİLİZ KILIÇ, bütün ayrıntıları ile Ömür koçuna dair merak edilenleri anlatıyor.

“Yaşam koçu, danışanlarıyla direkt ilgilenen, kişinin kendini keşfetmesi ve tanıması manasında katkı sunan uzmandır.

Süreç boyunca danışanların maksatlarının belirlenmesi ve uygular hale getirebilmesi Gaye edinilir.

Yaşam koçu, tarafından hizmet almakta olan şahıslara birtakım sorular yöneltilir. Seçilen her bir soru, Özel olarak tercih edilmiş kuvvetli soru cinsleridir.

Bu soruların her biri danışanın kendini sorgulamasına ve kendini tanımasına Aka İmkan sunar.

Sahip oldukları kabiliyetleri ortaya çıkarmasını desteklerken birebir vakitte; kendi sorumluluklarının da farkına varması sağlanır.

Özel bir nazar açısına kavuşturarak hayata Fazla daha sağlıklı bir pencereden bakabilmesine imkân sunar.

Kişinin kendisi için en sağlıklı kararları alabilmesi teşvik edilir.

Danışanların seçimlerini mantık çerçevesinde yapabilmesi için baştan sona bilgi birikimiyle bu bireylerin yanında olan bireylere Ömür koçu ismi verilir.

İnsanlar, kimi sahip oldukları özelliklerin farkına varamayabilir. Bu Türlü faktörlerden kaynaklanabilir. Bazen Vakit büyüdüğü coğrafya, Bazen Vakit travmalar, Bazen vakitte Türlü kronik rahatsızlıklardan kaynaklı olabilir.

Sebebi her ne olursa olsun bu keşfedilmeyi desteklemek için kesinlikle bir uzman bilgisine gereksinim duyulur. Ömür koçu da tam olarak bu noktada devreye girmektedir.

Kişilerin tetiklenmesi ve Mevcut olan potansiyellerin farkına varabilmeleri için gereken yönlendirmenin bir profesyonel tarafından yapılması gerebilmektedir.

Yeterli özgüvenin kazanılması manasında dünya üzerinde Fazla sayıda şahıs Ömür koçu dayanağına gereksinim duyabilmektedir.

Günümüzün en tanınan hizmetlerinden birini oluşturan Ömür koçluğu, empati yeteneğinin de gelişmesine Aka katkı sağlar. Ömür korkularını azaltmak ve hayata Fazla daha olumlu bakabilmek amacıyla bireyler bu manada hizmet arayışı içine girmektedir.

Kısaca Ömür koçu olan bizler, danışanın günlük yaşantısına dair pek Fazla mevzuyu irdeliyor ve toplumsal hayatına ait Olumlu istikamette gelişmesine dair gereken dayanağı sunuyoruz.”

Şeklinde açıklamalar yapan FİLİZ KILIÇ Ömür koçu ne Amel Yapar ve Sorumlulukları Nedir konusunda da açıklamalarını sürdürüyor…

“Yaşam koçluğu, tam manasıyla danışanlar ile Ömür koçu ortasında oluşan Özel bir iştiraki Anlatım eder. Bu süreçte Ömür koçu, bir ekip vazife ve sorumlulukları üstlenir. Yerine getirmesi gereken en önemli misyonları ise aşağıdaki üzere sıralayabiliriz

• Ömür koçunun en Değerli sorumluluğu; danışana ilişkin en Özel maksatların yerine getirilmesinde destekçi olması ve Müsait nazar açısını kazandırabilmesidir.

• Danışana ilişkin Mevcut olan potansiyelin süreç içerisinde ortaya çıkarılmasını desteklemesidir.

• Hedeflenen her bir gayenin yerine getirilmesi kademesinde; danışan Ira özelliklerine Enlem olarak bir aksiyon planı ve stratejisini geliştirmesi en Kıymetli vazifesidir diyebiliriz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir