10 Kasım Üniversiteler tatil mi? 10 Kasım Üniversitelerde ders yapılacak mı?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 10, 2022 Yorum Yok

10 Kasım Üniversiteler tatil mi? Sorusu, 10 Kasım hakkında en Fazla merak edilen sorular ortasında yer aldı. Birçok Talebe 10 Kasım Üniversiteler tatil mi? Sorusunu merak ederek internet üzerinde araştırmaya başladı. Bu haberimizde birçok şahıs tarafından merak edilen 10 Kasım Üniversitelerde ders yapılacak mı? Sorusunu yanıtladık. Pekala, 10 Kasım Üniversiteler tatil mi? 10 Kasım Üniversitelerde ders yapılacak mı?

10 KASIM ÜNİVERSİTELER TATİL Mİ?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yılı olan 10 Kasım Perşembe gününe denk geliyor. 10 Kasım tarihi resmi tatil olmuyor. Okullar, üniversiteler, bankalar, hastaneler, Amel yerleri 10 Kasım tarihinde Aleni oluyor.

10 KASIM 1938 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN VEFATI

Atatürk Haftası, 10 Kasım 1938 günü saat 09:05’te ömrünü yitiren Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına düzenlenen; onun yurtseverliği, inkılap ve unsurlarının anlatıldığı, radyo ve televizyonda Atatürk’ün konuşmalarının kendi sesinden dinletildiği, Atatürk’le ilgili sinemaların gösterildiği haftadır. 10-16 Kasım tarihleri ortasına karşılık gelir.
10 Kasım günü Anıtkabir ziyaret edilmekte, başşehir Ankara’da resmi Merasim yapılmaktadır. Türkiye’nin genelinde de Yas tutulmaktadır. Her Yıl 10 Kasım günü, saat 09:05’te trafikteki otomobiller durur ve 4 dakika korna çalarak anma aktifliklerine dayanak verirler. Ayrıyeten, bütün bayraklar 10 Kasım günü yarıya indirilir.
Mustafa Kemal Atatürk’ün ortamızdan ayrılışının 84’üncü yılı. Ülkemizde ise bu Kıymetli günde Atatürk hürmetle anılacak. Ülkemizde her gün bu tarihlerde etkinlikler düzenlenir. Bu Kıymetli gün/hafta ise Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına düzenlenen; onun yurtseverliği, inkılap ve prensiplerinin anlatıldığı, radyo ve televizyonda Atatürk’ün konuşmalarının kendi sesinden dinletildiği, Atatürk’le ilgili sinemaların gösterildiği haftadır.
Saat 9’u beş gece ülke genelinde sirenler çalınır; trafikteki otomobiller durur ve 4 dakika korna çalarak anma aktifliklerine takviye verirler. Okullarda resmi bölgelerde merasimler düzenlenir; siyasi büyükler ve şahıslar Anıtkabir’e bugünde akın ederler. diyar genelinde millet Meclisi dış bütün bayraklar bugünde yarıya indirilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir