Tag

Yardım

ABD’de polis bir kadına araçta doğum yaptırdı

ABD’nin Florida eyaletinde devriye gezen bir polis memuru, otoyol kenarında park etmiş araçta doğum yapmak üzere olan bayanın yardımına koştu. Polis memurunun doğuma Yardımcı olduğu anlar ise gövde kamerasına yansıdı.

Çatışmalarda ölenlerin sayısının 413’e yükseldiği Sudan’da 3 günlük ateşkes ilan edildi

Sudan ordusuyla çatışan Süratli Dayanak Güçleri, Ramazan Bayramı sebebiyle 72 saatlik bir ateşkes konusunda anlaşırken, Dünya sıhhat Örgütü bölgedeki nihayet duruma ait İzah yaptı. DSÖ, çatışmalarda can kaybının 413’e yükseldiğini belirtti.

Venezuela’da Türk büyükelçiliği ve TİKA işbirliğinde 250 adet yardım kolisi dağıtıldı

Türk İşbirliği ve Uyum Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Türkiye’nin Karakas Büyükelçiliği işbirliğinde, Venezuela’daki Müslümanlara ve yetimlere 250 adet yardım kolisi dağıtıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, ramazan faaliyetlerini anlattı Açıklaması

Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş, maruz kalınan afet ve felaketlerin sonuçlarına dair toplumsal hassaslık oluşturmak için bu yılın ramazan temasını “Ramazan ve Dayanışma” olarak belirlediklerini bildirdi.

ABD’den önemli adım! Dev uçak gemisini Türkiye’ye gönderiyorlar

Kahramanmaraş’ta olan iki Aka zelzele nedeniyle ABD Savunma Bakanlığı, arama kurtarma ve insani yardım çalışmalarına takviye için USS George HW Bush tayyare gemisinin Türkiye’ye gönderildiğini duyurdu.

Tayvan Cumhurbaşkanı, bir aylık maaşını deprem yardımı olarak Türkiye’ye bağışlayacak

Türkiye’yi sarsan sarsıntıların akabinde birçok ülke üzere Tayvan da 44 Benlik bir grubunu arama kurtarma çalışmaları için ülkemize gönderdi. Bunun yanı Dizi Tayvan Cumhurbaşkanı Tsai Ing-wen ve reis Yardımcısı William Lai, birer aylık maaşlarını Türkiye’ye zelzele yardımı olarak yardım olarak bağışlayacaklarını söyledi.

İtalya yardım malzemelerini paylaştığı görsele Mevlana’nın sözlerini yazdı

Dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye zelzele için yardım gönderiliyor. İtalya’da toplumsal medya hesabından yardımların imajını paylaşarak Türkiye’nin pandemide öteki ülkelere gönderirken kolilerin üzerine yazdığı Mevlana’nın, “Ümitsizliğin arkasında kaç ümitler var, Karanlığın arkasında birçok güneşler var.” kelamlarını ekledi.

Dünya Türkiye için seferber oldu! İşte ülke ülke gönderilen yardımlar

Kahramanmaraş, 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki zelzeleyle sarsıldı. 10 kentte hasara neden olan sarsıntılar sonrasında binalar çöktü, Fazla sayıda şahıs ömrünü yitirdi. Pek Fazla ülke ile memleketler arası kurum Türkiye için seferber oldu. İşte ülke ülke gönderilen yardımlar…

Dünya liderlerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a geçmiş olsun telefonu

Rusya, Azerbaycan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, İsrail, Yunanistan, Pakistan, Özbekistan ve Kazakistan başkanları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak zelzele münasebetiyle geçmiş olsun dileklerini iletti.