Yamaha EICMA’da yeni teknolojilerini sergiledi

Genel, Gezilecek Yerler Kas 08, 2022 Yorum Yok

Motosiklet dünyasının 2023 yılı ön gösterimi dünyanın en Değerli motosiklet fuarı Eicma’da yapılırken, teknoloji ve sürdürülebilirlik fuarın odağına oturdu.

Yenilenen Yamaha ailesi de Eicma’da kendini gösterdi. Teknolojik yeniliklerle gelen farklı segmentteki modelleriyle Yamaha Motor, 2023’de Çağ yükseltiyor. MT-07 Pure, MT-07, XMAX 250, NIKEN GT, Tracer 9,Tracer 9 GT, Tracer 9 GT+, Tracer 7, XSR700 Legacy, XSR125, Tenere 700 ve Rally Edition modelleriyle, dijitalleşen çağda yeni teknik donanımlarıyla motosiklet dünyasında öne çıkıyor.

Tüm markaların teknoloji ve Etraf hassaslığı yüksek, istikbal çağa atıfta bulunan modelleri fuarda uzunluk gösterdi. Milano’da kapılarını açan motosiklet dünyasının podyumu Eicma’da gözler Yamaha Motor’un yeni teknolojilerindeydi. Günlük kullanımdan, tabiat sürüşlerine, asfalt yarışlarından, off-road tutkusuna kadar her şoförün gereksinimini karşılayan ve bunu benimsediği Kando ideolojisinden Meydan Yamaha Motor 2023’te bütün modellerinden teknolojide ayrım yaratan değişimlerle geliyor.

Yenilenen XMAX 250 VE XMAX 250 TECH MAX

Türkiye motosiklet pazarında 30.000 adetten Çok satılan XMAX 250 yenilenen özellikleriyle yüksek teknik özellikli Sport Scooter arayan şoförler için İdeal bir makine olmaya devam edecek. Yeni XMAX 250 dinamik yeni Beden ve X halinde radikal LED far/stop lambasının yanı sıra, yeni sele ve geliştirilmiş fren hissi de iç olmak üzere Türlü şasi geliştirmeleriyle kusursuz görünüme ulaştı. Yeni bir Bağlantı Denetim Ünitesi (CCU) aracılığıyla, akıllı telefon ilişkili yeni 4,3 inç LCD göstergeyle her sürüşte toplumsal dünyayla irtibat halinde kalınacak. 2023 yılında piyasaya çıkacak yeni XMAX 250 Tech MAX de, orta büyüklükte üstün Sport Scooter statusünü daha da vurgulamak için daha dinamik bir görünümle geliyor. XMAX 250 Tech MAX’in şoförleri artık yeni ve Fazla temalı 4,2 inç renkli TFT göstergeleriyle akıllı telefon temasından ve Garmin navigasyondan yararlanabilecekler. XMAX 250 Tech MAX’in şık ve sportif Hariç dizaynının neredeyse bütün modülleri, en âlâ performans, tarz, konfor ve fonksiyon istikrarını sunan daha etkileyici bir makine üretmek üzere tekrar tasarlandı.

MT-07 Pure

2023 yılı itibariyle hem MT-07 Pure, hem de MT-07 Hyper Naked kümesi sevenleri için satışa sunulacak. MT-07 Pure, saf sürüş keyfi ile kentte günlük sürüşte, otobanda, günlük, erişilebilir bir model olarak geliyor. MT-07 Pure farklı muhtaçlık ve beklentilere hitap edecek biçimde tasarlandı. Yeni şoförlerden 2 tekerleğin vazgeçilmez cümbüşünü yine keşfetmek isteyen tecrübeli motosiklet şoförlerine kadar bütün şoförlere kalbini çalacak. Yeni MT-07 ise, yeni gövde, LED aydınlatma, TFT gösterge, LED sinyaller, 298 mm çift ön disk özellikleri ile yollarda olacak. Değiştirilebilir ekran tarzlarına sahip ve akıllı telefon irtibatı özellikli 5 inçlik TFT göstergeyle donatılan MT-07, hareket kabiliyetini artıran yeni elcikleriyle ağır Belde sokaklarından virajlı dağ yollarına her yol koşulunda kuvvetli bir performans stantlar.

NIKEN GT

Niken büsbütün yenilendi. NIKEN ve NIKEN GT’nin bütün özellikleri 2023’te yalnızca NIKEN GT’de birleşti ve Biricik model olarak 3 teker tutkunlarının karşısına çıkıyor. Bluetooth Temas ve Garmin navigasyon özellikleriyle yenilenmiş 890 cc NIKEN GT, yatabilen iki ön tekerleğinin sağladığı yüksek istikrar hissi, eşsiz Viraj alma hassasiyeti ve her türlü hava şartına Müsait özellikleriyle üstün sürüş konforu sunuyor. Birinci Sınıf kaplama ve gelişmiş teknik özelliklerle donatılan yeni 2023 NIKEN GT, gelişmiş yeni motor, şasi ve Türlü elektronik Denetim teknolojileriyle her sürüşte kaliteyi artırmak üzere yine tasarlandı. Daha kuvvetli bir 890 cc CP3 EU5 motorun yanı Dizi Garmin navigasyon sistemine sahip bluetooth temaslı TFT gösterge, gelişmiş süspansiyon, güzelleştirilmiş ergonomi ve nihayet teknoloji üst ve aşağı istikametli Süratli Vites Değiştirme (QSS) Sistemi, Kaydırmalı ve Dayanaklı Debriyaj, Hız Sabitleyici (Cruise Control) üzere elektronik sürüş takviyeleri ile donatılan bu eşsiz model, fevkalâde uzun orta kabiliyetiyle üstün Viraj alma performansı yaşatıyor.

Sport Heritage segmentinin en hafifi XSR700 Legacy…

Yamaha’nın Sport Heritage segmentinde retro ve ikonik motosiklet sevenler için tasarladığı kentli görünüme sahip XSR700 Legacy, 690 cc CP2 motor, doğrusal tork, EU5 ahengi, yuvarlak LED far, yuvarlak stop lambası, yüksek güç/ağırlık oranı, retro renk seçenekleri, blok kaplı lastikler ile yenilenerek geliyor… XSR700 Legacy’nin özgün karakteri; Speedblock ve fırçalanmış alüminyum, Siyah çatal körükleri, dairesel LED ışıklar, kentli üslubu elcikler ve düz iki Benlik sele ile geliştirildi. Dolu yükü sadece 186 kg olan XSR700 Legacy, kategorisindeki en hafif Belde motosikletlerinden biri… Sport Heritage serisinin giriş modeli olan XSR125 ise 2023’te yeni renkleriyle yollarda olacak.

Tracer 9 GT+ 2023’te yollarda…

2023’te Tracer 9 ve 9 GT modeline ek olarak ek özelliklerle donatılmış, daha Çok teknolojiye sahip Tracer 9 GT+ modeli geliyor. Yamaha’nın şimdiye kadarki en gelişmiş elektronik dayanak paketiyle donatılan yeni Tracer 9 GT+ sürüş tecrübesini bir sonraki düzeye taşımak için tasarlandı. Uyarlanabilir Hız Sabitleyici (Adaptive Cruise Control) ve radyal irtibatlı Birleşik Fren Sistemi, her seyahati daha meselesiz ve rahat hale getirirken entegre sürüş modları, gerçek ayarın daha kolay seçilebilmesini sağlıyor.

Tracer 7

Tracer 7,5 inçlik tam renkli TFT gösterge ile geliyor. Gösterge MyRide uygulaması aracılığıyla akıllı telefon teması sağlıyor. Yamaha’nın harika yüksek torklu 690 cc CP2 EU5 motoru, rüzgara Saha okuyan karenaj ve hafif bir şasiyle donatılmış Tracer 7, uzun menzilli sürüş performansı ve Belde içi esnekliğini spor motosiklet sürmenin heyecanı ile birleştirmek isteyen şoförler için tasarlanan gelişmiş bir orta sıklet motosiklet olarak geliyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir