Venezuela’da Türk büyükelçiliği ve TİKA işbirliğinde 250 adet yardım kolisi dağıtıldı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 24, 2023 Yorum Yok

Türk İşbirliği ve Uyum Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Türkiye’nin Karakas Büyükelçiliği işbirliğinde, Venezuela‘daki Müslümanlara ve yetimlere 250 adet yardım kolisi dağıtıldı.

Türkiye’nin Karakas Büyükelçisi Aydan Karamanoğlu’nun iştirakiyle Carabobo eyaletindeki Dr. Luis Guada Lacau yetimhanesine 250 adet yardım kolisinin dağıtımı gerçekleştirildi.

Yardımlar kapsamında ülkenin en Aka 3. kenti Valensiya’nın güneyindeki Bella Florida barış ve Ömür Merkezinde de 125 adet koli yardımı yapıldı.

Türkiye ile Venezuela ortasındaki kardeşlik bağlarına dikkati çeken Carabobo Valisi Rafael Lacava’nın eşi Dr. Nancy de Lacava, “Biz kardeş ve arkadaş ülkeleriz, Türk halkının nihayet vakitlerde yaşadığı trajediyi biliyoruz, buna Karşın buradayız. çok sayıda Carabobo ailesine yardım ediyoruz. Büyükelçiye ve onun da vesilesiyle sevgili Türk halkına iri selamlarımızı gönderiyoruz.” tabirini kullandı.

Karamanoğlu da Venezuela’nın arkadaş olduğunu belirterek, “Dr. Nancy de Lacava’nın da dediği üzere bir kardeş ve arkadaş ülkeleriz ortamızda Fazla Aka bir orta olsa da biz birbirimize yardım etmek için buradayız. Ufak bir katkı sağlamak için Carabobo eyaletine geldik.” biçiminde konuştu.

Büyükelçi Karamanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Karakas’ta iki mescide de yardım kolilerini ulaştırdıklarını lisana getirerek, “Barquisimeto ve Miranda eyaletlerinde, Müslüman cemiyet ve dar gelirli ailelere Besin yardımı devam edecek. Ramazan vesilesiyle arkadaş Venezuela halkına yaptığımız Besin yardımı ülkelerimiz ortasında Fazla uygun düzeylere ulaşan siyasi ilgilerimizin halka yansımasını sağlıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA / Sinan Doğan – Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir