Tag

Ülke

Fethi Açıkel: “Türkiye, Gelir Dağılımı Çarpıklığını En Derin Yaşayan Ortadoğu, Afrika, Latin Amerika Ülke Grupları Arasında Yer Alıyor”

CHP genel reis Yardımcısı Fethi Açıkel, “AKP, ülkeyi içine sürüklediği ekonomik ve toplumsal kriz eşliğinde orta sınıfı adeta ortadan kaldırmıştır. AKP’nin rant rejimi, emeğiyle geçinen, Uğraş sahibi, eğitimli, üretken kısımları güçlendirmek yerine kayırmacılıkla ayakta kalan verimsiz ve liyakatsiz katmanlar yaratmıştır. Gelir adaletsizliği ve hayat pahalılığı dünyanın en eşitsiz ülkelerini aratmaz hale gelmiştir…Türkiye, gelir dağılımı çarpıklığını en derin yaşayan Ortadoğu, Afrika, Latin Amerika ülke kümeleri ortasında yer almıştır. Yasal olarak çalışanlara ödenebilecek en düşük fiyat düzeyi olan minimum fiyat artık Türkiye’de her daldan ve her seviyeden çalışan için artık neredeyse norm haline gelmiştir” değerlendirmesini yaptı.

Yurtdışı oyları ne zaman sayılacak? Yurtdışı oy kullanma son gün ne zaman?

14 Mayıs seçimleri için Tanzanya’dan Singapur’a, Umman’dan Yeni Zelanda’ya kadar 73 ülkede sandık kurulacak, Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı 3 milyon 416 bin 98 seçmen için oy kullanma süreçleri başladı. Pekala, Yurtdışı oyları ne Vakit sayılacak? Yurtdışı oy kullanma nihayet gün ne vakit?

Oy kullanma işlemi başladı mı 2023? Nerelerde seçim devam ediyor?

14 Mayıs seçimleri için Tanzanya’dan Singapur’a, Umman’dan Yeni Zelanda’ya kadar 73 ülkede sandık kurulacak, Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı 3 milyon 416 bin 98 seçmen için oy kullanma süreçleri başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemiz nükleer güç sahibi ülkeler ligine yükselmiştir (2)

PUTİN: KARŞILIKLI YATIRIMLARIMIZI ARTIRACAĞIZ Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ise Akkuyu projesinin, Türk-Rus tarihçesinde en Aka ortak projelerden olduğunu söyleyerek, “Bu pilot bir projedir.

Yurt dışı seçmen sayısı kaç 2023? Gurbetçiler ne zaman oy kullanmaya başlayacak? Yurt dışında kaç milyon kişi oy kullanacak?

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK), 73 ülke ve 156 yerdeki Yurt dışı temsilciliğinde sandık konseyleri oluşturuldu. Yurt dışı seçmen için yarın başlayacak oy Eda süreçleri, Yurt dışı temsilciliklerde 9 Mayıs’a kadar sürecek. Pekala, Yurt dışı seçmen sayısı kaç 2023? Gurbetçiler ne Vakit oy kullanmaya başlayacak? Yurt dışında kaç milyon şahıs oy kullanacak? İşte ayrıntılar…

Fransa’da bir araç, sokakları yangın yerine çeviren göstericilerin arasına daldı

Fransa’da emeklilik ıslahatının onaylanmasının akabinde ülke genelinde düzenlenen şovlarda halk kurumları maksat alındı ve halk malları ateşe verildi. Olaylara müdahale eden polisle vatandaşlar ortasında arbede yaşanırken Bordeaux kentinde bir araç, kalabalığın ortasına daldı. Endişe dolu anlar kameralara yansırken 7 şahıs yaralandı.

Fransa’da emeklilik yaşının 64’e çıkarılmasına yönelik yasa onaylandı! Sokaklar yangın yerine döndü

Fransa’da Anayasa Kurulu, hükümetin tartışmalı emeklilik reformunda Yasa tasarısının emeklilik yaşının 64’e çıkarılmasını öngören hususuna onay verdi. Karar sonrası ülke yangın yerine döndü. başşehir Paris’te sokağa dökülen protestocular ile polis ortasında arbede yaşanırken, sokaklarda çöp konteynerleri ateşe verildi.

AKP Seçim Beyannamesi’ni Açıkladı.

AKP genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı AKP Seçim Beyannamesi’nde Yurt dışında yaşayan gençlere ait, “Yurt dışında yaşayan 10 bin gencimizi her Yıl eğitim, meslek gelişimi ve kültürel programlar kapsamında ülkemize getireceğiz” vaadine yer verildi. Süreksiz muhafaza statüsündeki sığınmacılarla ilgili, “Güvenli bölgelerde devam eden çatışma sonrası istikrar sağlama sürecini desteklemeye, yeni göç hareketliliğinin oluşmasını engellemeye ve Türkiye’de süreksiz müdafaa statüsünde bulunan sığınmacıların Geri dönüşünü kolaylaştıracak düzenekleri daha faal formda hayata geçirmeye devam edeceğiz” denildi. Türkiye-Avrupa Birliği(AB) münasebetleriyle ilgili ise, “AB ile ilgilerimizi Olumlu gündem temelinde şekillendirerek tam üyelik müzakerelerimizi sonuçlandırmak üzere adımlar atacağız. Gümrük Birliği’nin güncellenmesini sağlayacağız” vaadinde bulunuldu.

Azerbaycan’a girişlerde aşı kartı zorunluluğu kaldırıldı

Azerbaycan, COVID-19 salgınıyla uğraş çerçevesinde uyguladığı seyahat prosedürlerini güncelleyerek, ülkeye girişte “Aşı Kartı” ibraz etme zorunluluğunu kaldırdığını duyurdu.