geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Azerbaycan’a girişlerde aşı kartı zorunluluğu kaldırıldı

Azerbaycan’a girişlerde aşı kartı zorunluluğu kaldırıldı

admin admin -
16 0

Azerbaycan, COVID-19 salgınıyla uğraş çerçevesinde uyguladığı seyahat prosedürlerini güncelleyerek, ülkeye girişte “Aşı Kartı” ibraz etme zorunluluğunu kaldırdığını duyurdu. Azerbaycan’a seyahat edecek yolcuların, aşı kartı göstermeksizin ülkeye giriş yapabileceği kaydedildi.

Son yıllarda turizm dalında attığı adımlar ile her mevsim turistlerin İlgi odağı olmaya devam eden Azerbaycan’a artık daha basitçe seyahat etmek Muhtemel hale geldi. Pandemi periyodu boyunca uyguladığı prosedürler ile sağlıklı bir seyahat imkanı sunan Azerbaycan, azalan Covid-19 hadiselerini dikkate alarak ülkeyi ziyaret etmek isteyenler için seyahati kolaylaştıracak bir adım daha attı. Atılan adımla ülkeye girişte “Aşı Kartı” ibraz etme zaruriliği kaldırıldı.

Son devirde turizme yaptığı yatırımlarıyla da dikkatleri çeken Azerbaycan’da birinci Sınıf oteller, restoranlar ve alışveriş merkezlerinde konforlu bir tatil yaşarken, UNESCO listesindeki Bakü Eski Kenti, Kafkas Dağları, Hazar Denizi ve antik İpek Yolu da iç olmak üzere Fazla sayıdaki tarihi noktada da mistik bir seyahat keşfi yapabileceği Anlatım edildi.

Türk turistlerin de uğrak adresi: Azerbaycan

2022’de Türkiye, 311 binden Çok turistle Azerbaycan’a en Fazla turistin geldiği birinci 15 ülke ortasında ikinci oldu. Bu sayılar Türkiye pazarında yüzde 98’lik bir toparlanmanın yaşandığı bir yılı işaret etti. Azerbaycan’ın Başşehri Bakü, hem nihayet devirde inşa edilen Çağdaş mimarisi ve hem de tarihi Fazla eski yıllara dayanan kültürel yerleriyle turistlerin uğrak noktası haline gelirken, bölgedeki bağcılık faaliyetleri de gezginlerin epeyce dikkatini çektiği aktarıldı.

Bu devirde bağcılığın ve Yan turizminin tanıtımına yapılan yatırımlar nedeniyle ülkeye Avrupa Kurulu ve Avrupa Kültür Rotaları Enstitüsü tarafından mükafatlar verildiğinin de altı çizildi. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir