Honda’dan sıfır karbon hedefi için yeni iş birliği

Genel, Gezilecek Yerler Nis 22, 2023 Yorum Yok

Honda ile Güney Kore merkezli çelik üreticisi POSCO ortasında sıfır karbon çalışmalarına yönelik geniş kapsamlı Amel birliği mutabakatı gerçekleştirildi.

Honda ve POSCO bu muahede ile bahisle ilgili araştırma çalışmalarına başladığını duyurdu. Buna nazaran; hem Honda hem POSCO Etraf ve elektrifikasyon teknolojileri üzere kuvvetli istikametlerinden yararlanacak. Karbon nötrlüğüne yönelik teşebbüslerini daha da hızlandırmak isteyen iki marka, istikbal kuşaklar için sürdürülebilir bir dünya vizyonundan devinim ile Amel birliklerini genişletmeye karar verdi.

Yapılan muahede kapsamında; hali hazırda Amel iştirakleri devam eden Honda ve POSCO sıfır karbon maksatları için belirlenen Kıymetli alanlarda hayata geçirilmek üzere Amel birliği seçeneklerini araştıracak. Bu alanların başında elektrikli araçlar konusunda da en Değerli başlık olan batarya ön plana çıkıyor. Bilhassa Temel batarya materyallerinin tedarikinde Amel birliği ve istikbal periyottaki batarya materyallerindeki teknik değişim mevzuları dikkat çekiyor.

Geri dönüşüm başlığı içerisinde de karbon nötr bir toplumun gerçekleştirilmesine yönelik olarak Geri dönüştürülmüş gereçlerin kullanımının yaygınlaştırılması öne çıkıyor. Ayrıyeten Geri dönüştürülmüş batarya materyallerinin kullanıldığı kapalı döngü bir Geri dönüşüm sisteminin kurulması da araştırma kapsamında yer alıyor.

Aynı vakitte üretimde kullanılan otomotiv çelik sacının kullanımı için araç yükünün azaltılmasını sağlayan ultra yüksek tansiyonlu sac ve üretim sürecinde sera gazı emisyonlarını azaltılan sac da araştırılacak. nihayet olarak e-Axle (elektrikli aks tahriki) için tahrik motorlarının seri üretiminde elektrikli çelik sac uygulaması da çalışmaya iç edilecek.

Yapılan muahedeye yönelik olarak Honda CEO’su Toshihiro Mibe, 2050 yılına kadar bütün Honda eserleri ve kurumsal faaliyetleri için sıfır karbon maksatlarını açıkladıklarını hatırlatırken; batarya gereçleri, Geri dönüşüm, çelik sac ve elektrikli çelik sac alanlarında uzmanlığına inandıkları POSCO ile genişletilen Amel birliğinin Honda’nın elektrifikasyon stratejilerini de hızlandıracağını söyledi. öbür yandan POSCO Lideri Choi Jeong-Woo da Honda ile süregelen Amel birliklerinin kapsamının genişlemesinden duydukları memnuniyeti lisana getirdi. Bilhassa batarya gereçlerindeki araştırmalarda Honda’nın elektrikli araçlarının sürece iç edilmesiyle tam değer zinciri yaratılabileceğinin altını çizdi.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir