Tag

Seyahat

Çin’de 1 Mayıs İşçi Bayramı tatilinde iç turizm, salgın öncesi seviyelere ulaştı

Çin’de Kovid-19 kısıtlamalarının geçen yılın sonunda kaldırılmasının akabinde birinci Personel Bayramı tatilinde hem seyahat trafiği hem de İç turizm gelirleri salgın öncesi düzeyleri yakaladı.

1 Mayıs Tatilinde Yabancı Ülkelere Giden Çinli Turist Sayısında Büyük Artış Görüldü

BEİJİNG, 2 Mayıs (Xinhua) — Çin’de Ocak ayının sonlarında kutlanan 7 günlük Bahar Şenliği’nden sonraki birinci uzun tatil olan Personel Bayramı tatili sırasında yurtdışına giden Çinlilerin sayısında Aka artış görüldü.

Çin’de 1 Mayıs Tatilinde Seyahat Patlaması Yaşanıyor

Çin, ülkenin Kovid-19 müdahale tedbirlerini optimize etmesinden bu yana birinci Defa 1 Mayıs tatilinde bir seyahat patlamasına Şahit oluyor.

ABD’de Yüksek Mahkeme Başyargıcı “etik endişeler” nedeniyle Kongre’ye ifade vermeyeceğini bildirdi

NEW ABD Yüksek Mahkemesi Başyargıcı John Roberts, bir yargıcın lüks seyahatleriyle ilgili tabire çağrıldığı Senato Yargı Komitesi’nin talebini reddetti.

Yakınları ziyaret amacı ile yapılan seyahatler yüzde 65,6 ile ilk sırada yer aldı

Hane halkının seyahat harcaması 2022 yılında 114,3 milyar lira oldu.

Azerbaycan’a girişlerde aşı kartı zorunluluğu kaldırıldı

Azerbaycan, COVID-19 salgınıyla uğraş çerçevesinde uyguladığı seyahat prosedürlerini güncelleyerek, ülkeye girişte “Aşı Kartı” ibraz etme zorunluluğunu kaldırdığını duyurdu.

Rapor: Çinliler 1 Mayıs Tatilinde Yurtdışını Tercih Edecek

BEİJİNG, 11 Nisan (Xinhua) — China Daily tarafından yayımlanan bir rapora nazaran, Çin’in Kovid-19 tedbirlerine yönelik düzenlemelerinin akabinde, Çin halkının turizme yönelik kuvvetli talebinin bir yansıması olarak önümüzdeki 1 Mayıs tatilinde Hariç turizmde Aka bir canlanma bekleniyor.

ABD Yüksek Mahkemesi yargıcı lüks seyahatlerini bildirmek zorunda olmadığını savundu

ABD Yüksek Mahkemesi Yargıcı Clarence Thomas, Cumhuriyetçi Parti bağışçısı milyarder Amel adamı ile Birlikte yaptığı lüks seyahatleri, yakın aile dostu olduğu için beyan etmek zorunda olmadığını savundu.

Çin’de Bahar Festivali Tatil Sezonunda Seyahat Piyasası Yeniden Yükselişe Geçecek

SHANGHAİ, 18 Ocak (Xinhua) — Çin’de çevrimiçi seyahat platformlarının bilgileri, artan İç turizm ve toparlanan Hariç turizm ile Bahar Şenliği’nde yapılacak seyahat sayısının nihayet üç yılın en yükseği olacağını gösterdi.

Pekin Üniversitesi’ne göre Çin’de Covid vakaları 900 milyona ulaştı

Çin’deki Peking Üniversitesi’ne nazaran 11 Ocak prestijiyle ülkedeki Covid-19 hadiseleri 900 milyona ulaştı.