geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Rapor: Çinliler 1 Mayıs Tatilinde Yurtdışını Tercih Edecek

Rapor: Çinliler 1 Mayıs Tatilinde Yurtdışını Tercih Edecek

admin admin -
28 0

BEİJİNG, 11 Nisan (Xinhua) — China Daily tarafından yayımlanan bir rapora nazaran, Çin’in Kovid-19 tedbirlerine yönelik düzenlemelerinin akabinde, Çin halkının turizme yönelik kuvvetli talebinin bir yansıması olarak önümüzdeki 1 Mayıs tatilinde Hariç turizmde Aka bir canlanma bekleniyor.

Salı günü haberleştirilen raporda, bu Yıl 29 Nisan’da başlayacak ve 3 Mayıs’ta sona erecek olan tatil boyunca insanların seyahat etmeye kuvvetli bir İstek göstermesi nedeniyle Çin’in turizm sanayisinin artmaya devam edeceği Anlatım edildi.

Çin menşeli seyahat portalı Tuniu’nun raporuna nazaran, Tayland, Yeni Zelanda ve Maldivler üzere istikametler Çinli turistler için tanınan seçenekler olmaya devam ediyor. Mısır ve Fransa üzere Afrika ve Avrupa’daki kimi yerlerin ise, optimize edilmiş Kovid-19 Yönetim siyasetleri sayesinde havayollarının kapasitelerini güzelleştirmesiyle daha Çok ziyaret edilebileceği belirtiliyor.

Ülkenin önde gelen çevrimiçi seyahat acentesi Trip.com Group analisti Fang Zexi, “Bastırılmış seyahat dileği, 1 Mayıs tatilinde kendini gösterecek ve hem Yurt içi hem de denizaşırı istikametler Aka seyahat ve tüketim talebinden hissesini alacak” dedi.

Trip.com Group’a nazaran, Perşembe gününden itibaren 1 Mayıs tatili seyahatleri için yapılan rezervasyon sayısı 2019 kayıtlarını geride bıraktı. Sayı, geçen yılın birebir devrine nazaran ise yedi kat arttı.

China Daily, Perşembe günü Trip.com’daki denizaşırı rezervasyonların bir Yıl öncesine nazaran 18 kat arttığını da ekledi.

Kaynak: Xinhua / Şimdiki

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir