Tag

Yunan

Tatilciler 19 Mayıs’ta Midilli’ye akın etti

19 Mayıs tatilini fırsat bilen tatilciler, Yunanistan’ın Ege’deki adalarına ağır İlgi gösterdi. Ayvalık Deniz hudut Kapısı önünde uzun kuyruklar oluştu ve turizm acenteleri ek seferler düzenlemek zorunda kaldı. Tatilcilerin 3 günlük tatili en güzel formda kıymetlendirmek istemesi ve pandemi sürecinin sona ermesine yönelik olduğu düşünülüyor.

19 Mayıs tatilini fırsat bilen tatilciler Midilli’ye koştu

Hafta sonunun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’yla birleşmesini fırsat bilerek tatilini Yunanistan’ın Ege’deki adalarında geçirmek isteyenler, Ayvalık Deniz hudut Kapısı önünde yoğunluğa neden oldu.

Tatilciler bayramda Yunan adalarına akın etti

Ramazan Bayramı tatilini Ege Denizi’ndeki Yunan adalarında geçirmek isteyen vatandaşlar, Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki deniz hudut kapısında uzun kuyruklar oluşturdu.

Türk turistlerden Yunan adalarına bayram akını

Türk turistlerden Yunan adalarına bayram akınıBALIKESİR Ramazan Bayramı tatilini Ege Denizi’ndeki Yunan adalarında geçirmek isteyen Türk turistler, Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki deniz hudut kapısında uzun kuyruklar oluşturdu.

Yunanistan’da 43 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasının görüntüleri ortaya çıktı

Yunanistan dün ülke tarihinin en Aka felaketlerinden birini yaşarken, gece saatlerinde iki trenin Baş başa çarpıştığı kazada 43 şahıs hayatını kaybetti. Kazanın akabinde Yunanistan Ulaştırma Bakanı Kostas Karamanlis istifa ederken, Başbakan Miçotakis kazanın nedenini “trajik bir insan hatası” olarak açıkladı. Öte yandan ülkeyi ayağa kaldıran şimendifer kazasının imgeleri de ortaya çıktı.

Miçotakis, ülke tarihinin en büyük tren kazasının sebebini açıkladı: Trajik bir insan hatası

Yunanistan’ın Larisa kentinde dün yaşanan ve 43 kişinin hayatını kaybettiği şimendifer kazası ülke tarihindeki en Aka felaketler ortasında yer aldı. 352 kişinin seyahat ettiği yolcu treni ile yük treninin Baş başa çarpıştığı vahim kazanın akabinde Yunanistan Ulaştırma Bakanı Kostas Karamanlis istifa ederken, Başbakan Miçotakis kazanın “trajik bir insan hatasından” kaynaklandığını söyledi. Öte yandan Atina’da toplanan Fazla sayıda gösterici hükümeti istifaya Davet etti.

ABD’li Blinken’dan “Türkiye, Yunanistan’a saldırırsa ne yaparsınız?” sorusuna çok net yanıt

Kahramanmaraş merkezli iki zelzele sonrası vazife sürecindeki birinci Türkiye ziyaretine çıkan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Yunan medyasına kapsamlı bir röportaj verdi. Blinken kendisine İsim vermeden Türkiye işaret edilerek yöneltilen “Bir NATO üyesi ülke Öbür bir NATO üyesi ülkeye saldırırsa ne olur?” sorusuna “Elbette bu Cin varsayımsal sorulara Karşılık vermeyeceğim. Tarafların provokatif ataklar ve açıklamalar yapmamasını istiyoruz” cevabını verdi.

Komşuda da gündem deprem! Yunan devlet televizyonu, sabah haberlerini Kazım Koyuncu’nun şarkısıyla açtı

Türkiye’de yaşanan ve Aka yıkım yaratan sarsıntılar sonrasında Yunan Devlet Televizyonu ERT, sabah haberlerini zelzele bölgesinden imajlarla açtı. Yayında tıpkı vakitte Kazım Koyuncu’nun “Ben seni sevdiğimi dünyalara bildirdim” müziği çaldı.

Pençe Kılıç operasyonu Yunanistan’da korku yarattı! “Atina’ya mesaj” vurgusu manşetlerden düşmedi

HAREKAT YUNAN BASININDA GENİŞ YER BULDU Türkiye’nin terör örgütüne yönelik operasyonu Yunanistan’da da geniş yer buldu. Ülkedeki gazete ve …

Mehmet Öz’ün rakibinden skandal Ayasofya çağrısı: Yeniden müzeye dönüştürülmeli

ABD’de Ara seçimlerde oy kullanma süreçleri 8 Kasım’da geride kaldı. Kimi eyaletlerde sonuçlar belirli olmuşken kimi eyaletlerde oylar hala …