Komşuda da gündem deprem! Yunan devlet televizyonu, sabah haberlerini Kazım Koyuncu’nun şarkısıyla açtı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Şub 08, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6’lık sarsıntıların akabinde 10 vilayette yaşanan yıkım, Türkiye ve dünyayı Yasa boğdu. diyar çapında vatandaşlar depremzedeler için seferber olurken, birçok ülke de arama-kurtarma gruplarını Türkiye’ye gönderdi.

HABER NESLİNİ TÜRKÇE MÜZİK İLE AÇTILAR

Tüm gözler zelzele bölgesinden istikbal hoş haberlere çevrilmişken, Yunan televizyonunda Yürek ısıtan bir Lahza yaşandı. Yunan devlet televizyonu ERT, sabah haberlerini Türkiye’deki yıkıntı manzaraları ve Kazım Koyuncu’nun yapıtı olan “Ben Seni Sevdiğimi” müziğiyle açtı.

MİÇOTAKİS’TEN TAZİYE TELEFONU GELDİ

Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu ve Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, evvelki gün zelzele münasebetiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığından yapılan açıklamaya nazaran, zelzele nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla görüşen Yunanistan Cumhurbaşkanı Sakelaropulu ve Yunanistan Başbakanı Miçotakis, hayatını kaybedenler için taziyelerini iletti, yaralılara şifa dileğinde bulundu.

Yunanistan Başbakan Kiriakos Miçotakis, de “Türkiye ve Suriye’de meydana gelen yıkıcı zelzele felaketinden derin hüzün duyuyoruz. Kurbanların ailelerine Samimi başsağlığı diliyoruz ve niyetlerimiz etkilenen bütün beşerlerle birlikte. Yunanistan kaynaklarını seferber ediyor ve Çabucak yardım edecek.” açıklamasını yaptı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir