Bugün kamu kurumları çalışıyor mu? Resmi kurumlar tatil mi, çalışıyor mu? Bankalar açık mı?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Şub 08, 2023 Yorum Yok

Türkiye’yi Yasa boğan Kahramanmaraş merkezli 10 ili kapsayan zelzele nedeniyle birçok vilayetten bölgeye Türlü yardımlar gelirken. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ulusal Yas ilan edildi. zelzele bölgesinde bankaların ve halk kurumlarının çalışıp çalışmadığı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. zelzele sebebiyle sokaklarda kalan vatandaşlar muhtaçlıklarını gidermek için bankaların yolunu tutmuş durumda. Pekala, Bugün halk kurumları çalışıyor mu? Resmi kurumlar tatil mi, çalışıyor mu? Bankalar Aleni mı? ulusal Yas nedir? Ayrıntılar haberimizde…

BUGÜN halk KURUMLARI ÇLIŞIYOR MU?

İstanbul Valiliği resmi Twitter hesabından paylaşımda bulunan Vali Ali Yerlikaya, 8 Şubat Çarşamba günü halk çalışanlarınınidari müsaadeli sayılacaklarının duyurusunu yaptı. Buna nazaran :Meteoroji genel Müdürlüğününverilere nazaran İstanbul’da Olumsuz hava şartları nedeniyle (sağlık çalışanları hariç) halk kurumlarında çalışan işçiler idari müsaadeli sayılacak.

BANKALAR AÇIK MI?

8 Şubat Çarşamba günü bankalar Aleni mı merak edildi. Vatandaşlar ülkede yaşanan zelzele felaketi sonrasında imkanı olanlar bankalara giderek Nakit çekmek istiyorlar. Çarşamba günü ülke genelinde bankalar çalışıyor. Kapalı olacağına dair rastgele bir resmi İzah bulunmuyor. Hususa ait resmi bir İzah gelirse haberimize ekleyeceğiz.

MİLLİ Yas NEDİR

Ulusal Yas yahut ulusal yas, bir ülkenin halkının Aka kısmı tarafından yerine getirilen Yas tutma ve anma aksiyonlarının gerçekleştirildiği gün. Bu günler; o ülkeden yahut Öbür bir yerden Kıymetli bir kişinin yahut şahısların vefatı, cenazesi yahut bunların Yıl dönümü nedeniyle hükûmetler tarafından ilan edilir. Ayrıyeten, bir ülkede gerçekleşen doğal afet, facia, kaza, Cenk yahut terör saldırısı sonrasında da Ulusal Yas ilan edilebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir