YÖK duyurdu! hangi illerde üniversiteler tatil oldu? Üniversiteler tatil mi edildi? Üniversiteler ne zaman açılacak?

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Şub 08, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.4’lık sarsıntılar 10 vilayetimizde Aka yıkıma neden oldu. Binlerce yapı enkaza dönerken, Fazla sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti ve yaralandı. zelzele bölgesinde MEB tarafından Eğitim öğretim faaliyetlerine Aralık verildi.YÖK de üniversitelerin durumu hakkında açıklamada bulundu. Pekala,hangi vilayetlerde üniversiteler tatil oldu? üniversiteler tatil mi edildi? Üniversiteler ne Vakit açılacak? Ayrıntılar haberimizde…

HANGİ İLERDE ÜNİVERTELER TATİL OLDU?

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.4 büyüklüğündeki iki zelzelenin akabinde Yükseköğretim Şurası (YÖK) yaptığı açıklamada Adana, Malatya, Adıyaman, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye’deki yükseköğretim kurumlarında ikinci bir duyuruya kadar eğitim öğretime Uzaklık verildiği bildirilmişti.

YÖK’ten yapılan ikinci açıklamada ise Antalya, Bingöl, Elazığ, Erzincan, Karaman, Kayseri, Konya, Mardin, Mersin, Niğde, Sivas, Tunceli vilayetlerimizdeki yükseköğretim kurumlarında da bahar yarıyılı eğitim ve öğretim periyodu daha sonra açıklanacak bir tarihe kadar ertelenmiştir.” tabirlerine yer verildi.

ÜNİVERTELER NE Vakit AÇILACAK?

Eğitim öğretime Uzaklık verilen üniverterlerde eğitim öğretim faaliyetlerinin ne Vakit başlıcağına yönelik bir İzah Yükseköğretim Başkalığı tarafından yapılmadı. Hususa ait resmi bir İzah gelirse haberimizde yer vereceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir