Tehditlere rağmen Türkiye’nin en ucuz ekmeğini satıyor

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 21, 2022 Yorum Yok

Sivas‘ta 21 yıldır fırıncılık yapan Ali Yıldız, vatandaşların ucuz ekmeğe ulaşabilmesi ve hayır dualarını alabilmek için ekmeğin fiyatını 2 liraya indirdi. Yıldız bu durumu Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde bulunan fırınına ” Ekmek, poğaça ve simit 2 lira. Bir ekmek çalanın günahı olmaz, bin ekmeği paylaşmayanın günahı olur” yazılı pankart asarak duyurdu. Sivas‘ta olağan kaidelerde 3.5 liraya satılan 200 gram ekmeğin fiyatını indirerek 2 liraya satmaya başlayan Yıldız, vatandaşın gönlünü kazanmayı başardı. Vatandaşların hayır duasını almak istediğini belirten Yıldız, 2 liradan sattığı ekmekten kendisine yetecek kadar Nakit kazandığını söyledi. Ucuz ekmek sattığı için meslektaşları tarafından tehditte edildiğini Anlatım eden Yıldız, fiyat siyasetinin bu türlü devam edeceğini söyledi.

“Tehdit edildim”Fırın işletmecisi Ali Yıldız, ekmeği ucuz sattığı için tehdit edildiğini tez ederek, “Para kazanmak Fazla hoş yalnız uzun vadede helalinden kazanmak değerli. Kimse yanlış anlamasın benim fırıncı topluluğu ile ve Sivas‘ta ki öteki meslektaşlarıma ile bir zarım zorum yok. Mecnunda değilim sokaktan da Nakit toplamıyorum. lakin sistemin bir noktada kırılması lazım. Sivil cemiyet örgütlerinin bu noktada hassas olması lazım. Birkaç Tane meslektaşım dediğim Dost farklı muhabbetler yaptılar. Bunun içinde tehdit şantaj da dahil. Olayı isimli mercilere yansıttık ancak hassas olunmadı. Aslında problemlerimiz çok. lakin gücümüzün yettiği kadar İlah ömür verdiği sürece de biz bu fiyat siyasetini bu türlü devam ettirmeye çalışacağız” dedi.

“Benim günahım Fazla dua almak istiyorum”

Günahının Fazla olduğunu ve bu yüzden dua almak istediğini Anlatım eden Yıldız, “Benim günahım Fazla dua almak istiyorum. Öbür bir münasebeti yok. Tabi bu mesajımı anlayan anlıyor. Takdiri ben tüketiciye bırakıyorum, Sivas halkına bırakıyorum. Herkes 3 buçuğa satarken bizdeki fiyatı duyunca Evvel şaşırıyorlar. Vakit vakit izdiham oluyor. Kalabalık oluyor. Elimizden geldiği kadar geleni boş çevirmemeye çalışıyoruz” diye konuştu.

“Gramı Belediye rayici, 200 gram”

İki liraya sattığı ekmeğin 200 gram olduğunu Anlatım ederek, “Allah bin bolluk versin karnımız doyuyor. Gramı Belediye rayici 200 gram. Olağanda 3 buçuk liradan satılması gerekiyor. Tesadüfü tarttığımız ekmekler 205 210 gram geliyor. Simit poğaça da birebir fiyata. Önümüzde ki haftalarda Eser yelpazemiz biraz daha genişliyor” tabirlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir