Terör örgütü El-Kaide’den Katar’daki Dünya Kupası’na katılanlara üstü kapalı tehdit: Müslüman kardeşlerimizi uyarıyoruz

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 21, 2022 Yorum Yok

Terör örgütü El-Kaide’nin Katar 2022 Dünya Kupası’yla ilgili üstü kapalı tehditleri ifşa edildi. Dünya Kupası başlamadan bir gün Evvel yayımlanan İzah futbolseverleri endişelendirdi.

“MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİ UYARIYORUZ”

Örgütün online faaliyetlerini takip eden ABD’li sivil cemiyet kuruluşu SITE Intelligence kümesi, 19 Kasım’da yayınlanan dert verici bildirisi ifşa etti. Bildiride El-Kaide, “Müslüman kardeşlerimizi bu aktifliği takip etmeleri ya da katılmaları konusunda uyarıyoruz” sözlerini kullandı.

“MÜSLÜMANLAR ONLARI TAŞLAYABİLİR”

El-Kaide’nin Yemen’deki kolu tarafından yayınlanan iletide, Katar ‘Arap Yarımadasına ahlaksızları, homoseksüelleri, fesat tohumlarını ve ateizmi getirmekle’ eleştirildi. Açıklamada, “Arap Yarımadası eşcinseller, ateistler ve ahlaksızlarla doldu. Kupa için gelenlerin davranışları bizim toplumlarımıza ve Müslümanlara yabancı. Müslümanlar onları taşlayarak misyonlarını yerine getirebilir” denildi.

EŞCİNSEL İLGİYE 7 YIL MAHPUS CEZASI

Öte yandan Katar’da, LGBTQ+ topluluğuna iç olanlar ve tıpkı cinsiyetten biriyle cinsel bağa girenler yedi yıla kadar mahpus cezasına çarptırılıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir