Mehmet Öz’ün rakibinden skandal Ayasofya çağrısı: Yeniden müzeye dönüştürülmeli

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 11, 2022 Yorum Yok

ABD’de Ara seçimlerde oy kullanma süreçleri 8 Kasım’da geride kaldı. Kimi eyaletlerde sonuçlar belirli olmuşken kimi eyaletlerde oylar hala sayılıyor. Sonuçların muhakkak olduğu Pensilvanya eyaletinde Mehmet Öz’ü mağlubiyete uğratan Demokrat Partili John Fetterman’ın ise Ayasofya hakkında söylediği sözler ortaya çıktı.

“AYASOFYA YİNE MÜZEYE DÖNÜŞTÜRÜLMELİ”

Fetterman’ın geçen ay ABD’deki bir Yunan lobi kümesine yaptığı açıklamada, Demokrat senatörün Türkiye’nin Yunan Ortodoks Kilisesi’ne yaklaşımını eleştirdiği ve Ayasofya Camii’nin tekrar müzeye dönüştürülmesini istediği Anlatım edildi. Fetterman’ın bu açıklaması, seçimi kazanmasının akabinde yayıldı.

“TÜRKİYE’DE DİNİ AZINLIKLARIN ÖZGÜRLÜKLERİ RİSK ALTINDA”

Fetterman ayrıyeten daha da ileri giderek, Türkiye’de dini azınlıkların özgürlüklerinin risk altında olduğunu savundu. Türkiye’nin Fener Rum Patriği Bartholomeos’a kısıtlamalar koyduğunu öne süren yeni Senatör, “Başkan Biden ve Dışişleri Bakanı Blinken’ın bölgedeki dini azınlıkların özgürlüğünü destekleme maksadına kuvvetli takviye veriyorum” dedi.

FETTERMAN, YUNAN VE ERMENİ LOBİSİNDEN BÜYÜK DAYANAK ALDI

Fetterman, Aralık seçim öncesinde Mehmet Öz’e karşı birleşen Ermeni ve Yunan lobisinden Aka dayanak almıştı. Demokrat Partili siyasetçi, Pensilvanya’daki Ermeni ve Yunan kümelerin Dr. Öz’e karşı düzenlediği şovlardan birine de şahsen katılmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir