Tag

Terör

İçişleri Bakanı Soylu, Beyoğlu’nda berberlerle bir araya geldi Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “15 Mayıs’tan itibaren şu Suriye ve şimal Irak’ta biz terörist etkisiz hale getirdiğimizde şu Amerikalı generaller o bayrakları ile kalkıp taziyeye gidiyor ya terör örgütüne. Onları salya sümük ağlatarak tekraren taziyeye göndermeyen namerttir.

Son Dakika: Türk hava sahası, Ermenistan uçaklarına kapatıldı

Son dakika: Osmanlı siyasi ve askeri önderleri ile Azerbaycanlı yetkililere düzenlenen suikastların faillerine ithafen Ermenistan’da Nemesis Anıtı’nın açılması nedeniyle Türk hava alanı, Ermenistan uçaklarına kapatıldı.

AKP Seçim Beyannamesi’ni Açıkladı.

AKP genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı AKP Seçim Beyannamesi’nde Yurt dışında yaşayan gençlere ait, “Yurt dışında yaşayan 10 bin gencimizi her Yıl eğitim, meslek gelişimi ve kültürel programlar kapsamında ülkemize getireceğiz” vaadine yer verildi. Süreksiz muhafaza statüsündeki sığınmacılarla ilgili, “Güvenli bölgelerde devam eden çatışma sonrası istikrar sağlama sürecini desteklemeye, yeni göç hareketliliğinin oluşmasını engellemeye ve Türkiye’de süreksiz müdafaa statüsünde bulunan sığınmacıların Geri dönüşünü kolaylaştıracak düzenekleri daha faal formda hayata geçirmeye devam edeceğiz” denildi. Türkiye-Avrupa Birliği(AB) münasebetleriyle ilgili ise, “AB ile ilgilerimizi Olumlu gündem temelinde şekillendirerek tam üyelik müzakerelerimizi sonuçlandırmak üzere adımlar atacağız. Gümrük Birliği’nin güncellenmesini sağlayacağız” vaadinde bulunuldu.

ABD, Almanya ve Fransa’dan vatandaşlarına peş peşe Türkiye uyarısı: Olası terör saldırılarına karşı dikkatli olun!

Çok sağcı siyasetçi Rasmus Paludan’ın İsveç ve Danimarka’da Kur’an-ı Kerim yakmasının akabinde ABD, Almanya ve Fransa, Türkiye’de yaşayan vatandaşlarına ikazlarda bulundu. Üç ülke, Kur’an yakma olayları nedeniyle Türkiye’de terör hücumları riskinin arttığını, bu nedenle vatandaşlarından kalabalık yerlerde ve ibadet alanlarında dikkatli olmalarını istedi.

İzmir’de 2017’deki terör saldırısı sanığının yargılanmasına başlandı

İzmir’in Buca ilçesinde 2017 yılında 10 infaz müdafaa memurunun yaralandığı terör saldırısını gerçekleştirdiği savıyla hakkında dava açılan terör örgütü MLKP üyesi Cebrail Gündoğdu ile ona yardım ettikleri öne sürülen 7 sanığın yargılanmasına başlandı.

İsveç’teki çirkin saldırıya Çavuşoğlu’ndan sert tepki: İsveç’in sorumluluğu var, kınayarak kaçamazlar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani ile ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu konuşmasında İsveç’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı yapılan nahoş akına ait, “İsveç’in sorumluluğu var, kınayarak kaçamazlar. Üçlü ahidname nihayet derece açık. Biz ne fazlasını istiyoruz ne eksiğini istiyoruz. Hangi bahiste mutabık kaldıysak onun gereğinin yerine getirilmesini istiyoruz” dedi.

Türkiye’den Yunanistan’a tarihi rest: Aklınızı başınıza toplayın, ayaklarınız yere bassın

Ankara-Atina sınırındaki tansiyon iki ülke başkanlarının karşılıklı İzah ve atılımlarıyla neredeyse hiç düşmezken, ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan Yunanistan’a art arda ikazlar geldi. Bakan Akar, “Yunanistan’a karşı nihayet derece sabırlı davranıyoruz. Bizim diyalog davetimiz bir dehşet değildir. Hiçbir hakkımızı çiğnetmeyeceğiz diyoruz. Aklınızı başınıza toplayın, ayaklarınız yere bassın” tabirini kullandı.

Türkiye’den ABD’nin skandal harekat açıklamasına tepki: Gölge etmesinler yeter

İstiklal Caddesi’nde 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiği terör saldırısının akabinde Türkiye, Suriye’ye yönelik kara harekatı için Önemli sinyaller vermeye devam ediyor. Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon’un Türkiye’nin mümkün harekatı için kullandığı skandal “istila” tabirine düzenlediği basın toplantısında reaksiyon gösteren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Gölge etmesinler kâfi. ABD’nin Suriye’de terör örgtlerine verdiği takviye apaçık ortada. Bunları da sonlandırması gerekiyor” dedi.