İçişleri Bakanı Soylu, Beyoğlu’nda berberlerle bir araya geldi Açıklaması

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 04, 2023 Yorum Yok

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “15 Mayıs’tan itibaren şu Suriye ve şimal Irak’ta biz terörist etkisiz hale getirdiğimizde şu Amerikalı generaller o bayrakları ile kalkıp taziyeye gidiyor ya terör örgütüne. Onları salya sümük ağlatarak tekraren taziyeye göndermeyen namerttir.” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili adayı Soylu, Beyoğlu‘ndaki Hasköy Kültür Sanat ve Şov Merkezi’nde İstanbul Berberler Odasının düzenlediği kahvaltıda, berberlerle bir ortaya geldi.

Programda yaptığı konuşmada, pazar tatilinin berberlere anne sütü üzere helal olduğunu lisana getiren Soylu, “Ticaret Bakanımızla biraz Evvel tekrar konuştum. Şükrü liderin söylediklerini de Anlatım ettim. ‘İnşallah bu önümüzdeki pazar değil ondan sonraki pazar berberlerde tatil başlıyor’ dedi.” açıklamasında bulundu.

“Erdoğan gitsin” diyenlerin Irak’ın, Suriye’nin kuzeyinde Mehmetçik kalmayacağını söylediklerini aktaran Soylu, kelamlarına şöyle devam etti:

“Bunu dün de zati Meclis’te Cumhuriyet Kamu Partisi tezkereye ret oyu vererek gösterdi. Şayet biz oradan Mehmetçiğimizi çekersek orada bir terör devleti kurulur mu? Anında. Evvelce Amerika’nın büyükelçisi kelam ettiği Vakit Türkiye’nin, yöneticilerin ayakları titrerdi. ‘Ne yapacağız?’ diye şaşırırdı. Tayyip Erdoğan’ın yönettiği Türkiye’de bırak büyükelçisini, Amerikan liderini kimse takmıyor, sallamıyor.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs’ta yine cumhurbaşkanı seçileceğinin altını çizen Soylu, şunları kaydetti:

“15 Mayıs’tan itibaren şu Suriye ve şimal Irak’ta biz terörist etkisiz hale getirdiğimizde şu Amerikalı generaller, o bayrakları ile kalkıp taziyeye gidiyor ya terör örgütüne. Onları salya sümük ağlatarak tekraren taziyeye göndermeyen namerttir.

Bizi bugüne kadar yıkamadılar. Yıkamamalarının bir Biricik sebebi var. Dinimiz, inancımız, ay yıldızlı bayrağımız, ulusal birliğimiz, bütünlüğümüz, ezanımız ve aile yapımız. Siz sallarsanız, İstanbul’u sallarsınız, siz sallarsanız Türkiye’yi sallarsanız. Buna müsaade etmeyin. LGBT’cileri bir çuvala koyun, Apocuları da bir çuvala koyun, Selocuları da bir çuvala koyun, terör devleti kurmak isteyenleri de bir çuvala koyun, belediyeleri teröre teslim etmek isteyenleri de bir çuvala koyun. Hepsini bir çuvala koyun ve Amerika’ya gönderin.”

Bakan Soylu’ya, konuşmasının akabinde cam fanus içinde saç kesme makası Armağan edildi.

Programa, Beyoğlu Belediye Lideri Haydar Ali Yıldız, Beyaz Parti Beyoğlu İlçe Lideri Abdullah Enes Özkan ve Berberler Odası Lideri Şükrü Akyüz de katıldı.

Kaynak: AA / Alper Korkmaz – Yeni

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir