Tag

Önemli

Tarihi Balatlar Yapı Topluluğu’nda 14. kazı sezonu başlayacak

– Tarihi Balatlar Bina Topluluğu’nda 14. hafriyat dönemi başlayacak Sinop’ta tarihi 2 bin 300 Yıl öncesine dayanan ve birçok farklı uygarlık tarafından kullanıldığı belirlenen Balatlar Bina Topluluğu’nda 14. hafriyat dönemi başlıyor.

Edirne’de Avrupa Müzeler Gecesi etkinliği kapsamında akşam da müzeler ücretsiz ziyarete açıldı

Edirne’de Avrupa Müzeler Gecesi aktifliği kapsamında akşam da müzelerin Aleni ve fiyatsız olmasını ziyaretçiler memnuniyetle karşıladı. Gündüz Amel yoğunluğu yahut Çeşitli nedenlerle müzeleri ziyaret etme fırsatı bulamayan vatandaşlar akşam saatlerinde müzeleri ziyaret etti.

Rus turistlerin bulunduğu kruvaziyer Amasra’ya geldi

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Amasra’ya 14’üncü Sefer gelen Rus turistlerin bulunduğu ‘Astoria Grande’ isimli kruvaziyeri karşıladı. Amasra’nın turizm potansiyelinin gelişmesi için nihayet derece Kıymetli olduğunu belirten Demircan, turistlere yöresel Kamu oyunları gösterisi yapıldıktan sonra İstanbul’a devinim ettiği bilgisini verdi.

Rus turistlerin bulunduğu kruvaziyer Amasra’ya geldi

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Amasra’ya 14’üncü Sefer gelen Rus turistlerin bulunduğu ‘Astoria Grande’ isimli kruvaziyeri karşıladı. Amasra’nın turizm potansiyelinin gelişmesi için nihayet derece Değerli olduğunu belirten Demircan, turistlere yöresel Kamu oyunları gösterisi yapıldıktan sonra İstanbul’a devinim ettiği bilgisini verdi.

RUS TURİSTLERİ GETİREN KRUVAZİYER GEMİSİNİ BAKAN YARDIMCISI DEMİRCAN KARŞILADI

KÜLTÜR ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, 14’üncü Defa Amasra’ya gelen Rus turistlerin bulunduğu ‘Astoria Grande’ simli kruvaziyer gemisini karşıladı.

Osmanlı Devleti’nin temellerini oluşturan medrese birçok özelliğiyle dikkat çekiyor

Osmanlı Devleti’nin temellerini oluşturan medrese birçok özelliğiyle dikkat çekiyorTOKAT Osmanlı Devleti’nin medrese sisteminin temellerinin atıldığı Nizamettin Yağıbasan Medresesi birçok özelliğiyle dikkat çekiyor.

Molla Yegan Çocuk Üniversitesi’nin açılışını Bakan Mustafa Varank gerçekleştirdi- Bakan Varank; “Çocuklara yatırım yapmak bizim birinci…

Bakan Mustafa Varank ‘Molla Yegan Çocuk Üniversitesi’nin açılışını gerçekleştirdi – Bakan Varank; “Çocuklara yatırım yapmak bizim birinci önceliğimizdir” Bursa Yıldırım Belediyesi’nin yaptığı Molla Yegan Çocuk Üniversitesi’nin açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptı.

Rüyada kabak çekirdeği görmek ne anlama gelir? Rüyada kabak çekirdeği almak ve yemek ne demek?

Duşta kabak çekirdeği görmek, duşun içeriğine nazaran pek Fazla farklı biçimde yorumlanabilir. En Fazla sevilen ve en Fazla tüketilen kuruyemişler ortasında yer Meydan kabak çekirdeği, kimi hayallerde da karşımıza çıkar. Pek Fazla farklı çerez ile tüketilen kabak çekirdeği, hem lezzetli hem de yararlı bir besindir. Pekala, Hayalde kabak çekirdeği görmek ne manaya gelir? Hayalde kabak çekirdeği almak ve Yemek ne demek?

Lahitteki 2 bin 500 yıllık aşk mesajını arkeologlar çözdü

İznik Arkeoloji Müzesi’nde bulunan Aka İskender’in Yunan Generali Antigonos’un lahdi üzerindeki 2 bin 500 yıllık bildiri arkeologlar tarafından Çeviri edildi. İletide, “Ben üzgün Arete, Antigonos’un mezarı başından sesleniyorum. Hüzünden saçlarımı yoluyor ve hislerimi ağlayarak gösteriyorum. Bu Kötü talih, bu seçkin adamı Özgür bırakmak yerine Tutsak etti.” tabirleri yer alıyor.