Karatekin, “Yalova turizmde önemli bir konumda”

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 12, 2023 Yorum Yok

Yalova Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Ziya Karatekin, kenttin turizm açısında Kıymetli bir pozisyona sahip olduğunu söyledi.

Yalova‘nın pozisyonu itibariyle bölgenin en dikkat çeken turizm alanlarından birisi olduğunu belirten Ziya Karatekin, bu avantajın kıymetlendirilmesi gerektiğini söyledi. Yalova‘da Fazla Kıymetli turizm alanlarının bulunduğunu anlatan Karatekin, “Şehrimizde Fazla Kıymetli turizm alanları var. Yalova turizm konusunda Değerli lokasyona sahip. Bunun avantajını da Özellikle tatil periyotlarında güzel kıymetlendirmemiz gerekiyor. Hem kentimizin tanıtımı hem de esnafımızın maddi manada yüzünün gülmesi, bizler için Fazla değerli. Bizler grubumuzla sahayı gezmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Altınova Belediyesi’nin çalışmaları ile Hersek Lagünü’nün ön plana çıkarıldığını anlatan Karatekin, “Bölgede müzecilik faaliyetleri de Yeniden ön planda. doğal eserlerin yetiştirilebildiği Tabiat ve ulusal parklarla Birlikte yapılmış çalışmalar var. Her ne kadar tersanelerin etrafında oluşmuş olsa da Altınova, Fazla güzel bir turizm potansiyeline sahip yer. 250 civarında kuş çeşidinin bulunduğu bir alan, bölge” diye konuştu.

“Havalar güzelleştikçe daha Çok nüfus gelecek”.

İlkbahar periyoduyla Yalova’ya insan popülasyonu manasında daha Fazla tatilci geleceğinin altını çizen Karatekin, “Çınarcık ve Teşvikiye bölgeleri, turizmin İlgi alanlarını oluşturuyor. Havalar güzelleştikçe Etraf vilayetlerden daha Çok nüfus gelecek. Yalova’nın Özellikle tabiatı öne çıkıyor. Biz de doğasıyla markalaştırmak düşüncesindeyiz” tabirlerini kullandı.

MARKA’dan teknik destek

Yalova’da Fazla sayıda trekking yolunun olduğuna dikkat çeken Karatekin, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu trekking yollarıyla ilgili standarda ulaşması için çalışmalarımız var. Başlangıç ve bitiş alanının belirlenmesi gerekiyor. Dinlenme alanı, seyir yerlerinin oluşturulması gerekiyor. Daha da kıymetlisi trekking yolunun devamında istikamet levhalarının oluşturulması lazım. 6 trekking yolu projelendirilmesi için şark Marmara Kalkınma Ajansı’ndan teknik dayanak aldık. Bu proje kabul edildi. İhalesi bugünlerde yapılacak. İhaleyi Meydan mimar mühendislik şirketi bununla ilgili projelendirme yapacak. Gençlik ve Spor Müdürlüğünün de bisiklet yollarıyla ilgili projesi MARKA’dan geçti. Yalova’nın doğasıyla trekking ve bisiklet parkurları, yamaç paraşütleri üzere alanlarda tabiat projelerini çeşitlendirmemiz gerekiyor.” – YALOVA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / iktisat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir