geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Marmaris turizm sezonundan umutlu

Marmaris turizm sezonundan umutlu

admin admin -
31 0

Dünyanın en Aka dört turizm fuarından birisi olarak gösterilen 26’ıncı şark Akdeniz Milletlerarası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) kapılarını açtı. Marmaris bu Yıl da fuarın gözdeleri ortasında yer alıyor. Stantta ziyaretçileri ağırlayan Marmaris Belediye Lideri Mehmet Oktay bu Yıl Marmaris ve etrafının 2 milyonun üstünde turist ağırlayacağını söyledi.

Turizm profesyonelleri ile tatil tutkunlarını buluşturan 26’ncı şark Akdeniz Memleketler arası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT başladı. 2022’de 110 ülkeden 33 binden Çok ziyaretçiyi ağırlayan fuara bu Yıl da rekor iştirak bekleniyor. 4 gün sürecek fuarda tatil fırsatları, erken rezervasyona yönelik kampanyalar, turist bölgelerin tanıtımı yapılıyor. Geçen yıllarda olduğu üzere bu Yıl da fuarda ziyaretçilerini ağırlayan Marmaris standı ağır bir ilgiyle karşılandı. Standa gelen konukları karşılan ve tanıtım çalışmalarında bulunan Belediye Lideri Mehmet Oktay da fuardan hoş Geri dönüşler aldıklarını Anlatım etti. Oktay, “EMİTT hem kesim hem de ülkemiz için iyi olsun. Fuar bizim için Fazla Değerli zira bölüm profesyonelleri ve tatile çıkmayı düşünen konuklardan yeterli Geri dönüşler alıyoruz. Bölgelerle alakalı her türlü bilgiye, merak edilenlere ulaşabiliyorlar” diye konuştu.

2 milyon turist bekliyoruz

Yaz dönemine yönelik beklentilerinin yüksek olduğunu aktaran Oktay, “Bu Yıl bütün kesim Fazla umutlu ve yeterli tarafta bir beklendi içinde. Bölgeye 2 milyonun üzerinde turist geleceğini düşünüyoruz. Yaz dönemi başladı diyebiliriz, İngiltere ve İran’dan 17 Mart’ta uçuşlar oldu, turist kabul ettik. Mayıs ve sonrasında girişlerin artarak devam edeceğini söyleyebiliriz” dedi.

Yangınların geride bıraktığı Üzücü imajın tabiatın kendini onarmasıyla yavaş yavaş silindiğini Anlatım eden reis Oktay “Geçen Yıl dönem kasım ortasında sonlanmıştı. Bu Yıl yapılan çalışmalar sonucunda dönemi Kasım ayı sonuna kadar uzattık. Sonuçta ilçemiz kasım ayında da Özellikle yerli konuklarımız için epeyce cazip. Deniz sıcaklığı, iklimi, işletmeleri, sakinliğiyle kasım ayında da Fazla keyifli tatil yapılabilir. Marmaris bu sene Fazla daha hoş; yangının Olumsuz manzaraları de Aka oranda ortadan kalktı. Gönül rahatlığıyla konuklarımız bölgemizi tercih edebilir” sözlerini kullandı.

Marmaris standı Fazla sayıda Konuk ağırlarken, ilçenin kardeş kenti Nijnekamsk Belediye Lideri Ramil Mullin de standın ziyaretçileri ortasında yer aldı. İki kardeş kentin belediye liderleri Oktay ve Mullin, kardeş Belde münasebetlerinin daha da ileriye taşınması noktasında projeler hakkında görüştü.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / iktisat

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir