Rus turistlerin bulunduğu kruvaziyer Amasra’ya geldi

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 03, 2023 Yorum Yok

BARTIN’ın Amasra ilçesine 14’üncü Sefer gelen Rus turistlerin bulunduğu ‘Astoria Grande’ isimli kruvaziyeri, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan karşıladı. Demircan, “Karadeniz havzasında farklı ülkelerden buraya turistlerin gelmiş olması, Amasra’nın vizyonu ve turizm potansiyelinin gelişmesi için nihayet derece önemlidir” dedi.

Rusya’dan 757 yolcusu ve 450 mürettebatıyla 2 gün Evvel yola çıkan 193 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğindeki Astoria Grande’ isimli kurvaziyeri, 14’üncü Sefer Amasra’ya geldi. Gemiyi, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Küme Başkanvekili Yılmaz Tunç, Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Amasra Kaymakamı Kadir Perçi ve Amasra Belediye Lideri Recai Çakır karşıladı. Gemiden inen Rus turistlere ‘Hoş geldiniz’ diyen Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan daha sonra üretimi tamamlanan Amasra Limanı yolcu iskelesi ve yat limanında inceleme yaptı.

Amasra’nın turizm açısından Fazla Değerli bir yer olduğunu söyleyen Demircan, “Burası ülkemizin vizyon yerlerinden biridir. Münasebetiyle bir tarafıyla tatil turizmini geliştirmek, öbür yandan burada bulunan tarihi mirasımızın onarımını yaparak, ön plana çıkartıyoruz. lakin en kıymetlisi Karadeniz’in eşsiz hoşluklarını turizme kazandırmak, bu vizyonu ortaya koyarak burayı hak ettiği noktayı taşımak hükümet ve siyasetçilerimizin amaçlarındandı. Lakin nihayet yıllarda Amasra Limanı’nın tekrar yapılması ve sonrasında kruvaziyer turizminin başlamasının buraya Değerli katkıları olmuştur. Sonuçta Karadeniz havzasında farklı ülkelerden buraya turistlerin gelmiş olması, Amasra’nın vizyonu ve turizm potansiyelinin gelişmesi için nihayet derece kıymetlidir. Bu bizim geleceğimiz umududur. Bu limanın yapılmasında emeği olan öncelikli Sayın Cumhurbaşkanımıza ve katkısı olan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Kruvaziyerden inen Rus turistler yöresel Kamu oyunları gösterisini ilgiyle izledi, bol bol fotoğraf çekti. Amasra merkez ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Safranbolu’yu gezecek olan turistler, akşam saatlerinde limandan ayrılıp, İstanbul’a gidecek.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ayhan Acar – Turizm

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir