RUS TURİSTLERİ GETİREN KRUVAZİYER GEMİSİNİ BAKAN YARDIMCISI DEMİRCAN KARŞILADI

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 02, 2023 Yorum Yok

KÜLTÜR ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, 14’üncü Defa Amasra‘ya gelen Rus turistlerin bulunduğu ‘Astoria Grande’ simli kruvaziyer gemisini karşıladı. Demircan, ‘Karadeniz’in eşsiz hoşluklarını turizme kazandırmak, bu vizyonu ortaya koyarak burayı hak ettiği noktayı taşımak hükümet ve siyasetçilerimizin amaçlarındandı fakat nihayet yıllarda Amasra Limanı’nın yine yapılması ve sonrasında kruvaziyer turizminin başlamasının buraya Değerli katkıları olmuştur. Sonuçta Karadeniz havzasında farklı ülkelerden buraya turistlerin gelmiş olması, Amasra’nın vizyonu ve turizm potansiyelinin gelişmesi için nihayet derece önemlidir’ dedi.

193 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğindeki kurvaziyer gemi 757 yolcu 450 mürettebatla 14’üncü Sefer Amasra Limanına yanaştı. Rusya’dan 2 gün Evvel yola çıktıktan sonra Amasra’ya ulaşan ‘Astoria Grande’ isimli rus turistleri taşıyan kruvaziyer gemiyi, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Beyaz Parti Küme Başkanvekili Yılmaz Tunç, Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Amasra Kaymakamı Kadir Perçi ve Amasra Belediye Lideri Recai Çakır karşıladı. ‘Astoria Grande’ gemisinden inen Rus turistlere ‘Hoş geldiniz’ diyen Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan daha sonra imali tamamlanan Amasra Limanı yolcu iskelesi ve yat limanında inceleme yaptı.

‘AMASRA TURİZM AÇISINDAN GELECEĞİMİZ İÇİN BÜYÜK EHEMMİYET TAŞIMAKTADIR’

Amasra’nın turizm açısından Fazla Değerli bir yer olduğunu söyleyen Bakan Yardımcısı Demircan, şöyle konuştu: ?Türkiye’mizin bu nadide yerinde bulunmaktan Dolayı Aka bir Sevinç duyuyorum. Burası ülkemizin vizyon yerlerinden biridir. Hasebiyle bir tarafıyla tatil turizmini geliştirmek, öbür yandan burada bulunan tarihi mirasımızın onarımını yaparak, ön plana çıkartıyoruz. ancak en kıymetlisi Karadeniz’in eşsiz hoşluklarını turizme kazandırmak, bu vizyonu ortaya koyarak burayı hak ettiği noktayı taşımak hükümet ve siyasetçilerimizin amaçlarındandı, lakin nihayet yıllarda Amasra limanının tekrar yapılması ve sonrasında kruvaziyer turizminin başlamasının buraya Kıymetli katkıları olmuştur. Sonuçta Karadeniz havzasında farklı ülkelerden buraya turistlerin gelmiş olması, Amasra’nın vizyonu ve turizm potansiyelinin gelişmesi için nihayet derece değerlidir. Bu bizim geleceğimiz umududur. Bu limanın yapılmasında emeği olan öncelikli Sayın Cumhurbaşkanımıza ve katkısı olan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tekrar burada 14’üncü kruvaziyer gelmesi ve burada olmaktan Dolayı Sevinç duyuyorum. Amasra’nın vizyonunu daima Bir arada üstlere çıkartağız.?Kruvaziyerden inen Rus turistler yöresel Kamu oyunları gösterisini ilgiyle izlerken, bol bol fotoğraf çektiler. Amasra merkez ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Safranbolu’yu gezecek olan turistler, akşam saatlerinde limandan ayrılıp, İstanbul’a gidecek. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir