Tag

Nato

Son Dakika: NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Finlandiya salı günü NATO üyesi olacak

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin Finlandiya’nın NATO üyeliğine onay verdiğini açıklamıştı. Bu gelişmenin akabinde NATO genel Sekreteri Stoltenberg, “Finlandiya salı günü NATO üyesi olacak.” sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Ünal Çeviköz’den Kavala ve Demirtaş mesajı: Serbest bırakacağız

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hariç plitika danışmanı Ünal Çeviköz, iktidara gelmeleri halinde Hariç siyasette yapacakları atılımları anlattı. Çeviköz, tutuklu bulunan HDP eski Eş genel Lideri Selahattin Demirtaş ve Amel insanı Osman Kavala’nın AİHM kararları çerçevesinde özgür bırakılacağını söyledi.

ABD’li 27 senatörden skandal Türkiye çağrısı! Başkan Biden’a mektup gönderdiler

Türkiye ile İsveç ortasındaki NATO üyelik görüşmeleri devam ederken çok sağcı siyasetçi Rasmus Paludan’ın Kur’an provokasyonu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsveç’in üyeliğine kapıları kapatmasıyla sonuçlanmıştı. İsveç’in imdadına Tekrar ABD yetişirken, 27 senatörün reis Joe Biden’a name yazarak İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği onaylanana kadar Türkiye’ye F-16 satışı yapılmamasını talep ettikleri öğrenildi.

Yunan basınından NATO’ya skandal çağrı: Türkiye birlikten atılmalı

Yunanistan’da günlük yayın yapan Kathimerini isimli gazetede, Türkiye’nin NATO’dan çıkarılması gerektiğini belirten bir yazma kaleme alındı. Türkiye’ye yönelik skandal suçlamaların yer aldığı yazıda “Özgür dünya Türkiye’yi NATO’dan çıkarmalıdır. Kafi artık!” dedi.

Yunan gazetesinden skandal çağrı: Erdoğan, Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya katılmasını engellerse, Türkiye’yi ihraç edin

Türkiye ile İsveç ortasındaki NATO üyelik görüşmeleri devam ederken, çok sağcı siyasetçi Rasmus Paludan’ın Kur’an provokasyonu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsveç’in üyeliğine bütün kapıları kapatmasıyla sonuçlandı. Erdoğan’ın NATO resti dünya basınında geniş yankı uyandırırken, Yunan gazeteden skandal bir Türkiye daveti geldi. Gazete “Erdoğan, Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya katılmasını engellerse, Türkiye’yi ihraç edin” başlığı ile okurlarının karşısına çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO resti sonrası İsveçli siyasetçiden skandal sözler: 100 tane daha Kur’an yakın

Çok sağcı siyasetçi Rasmus Paludan’ın İsveç ve Danimarka’da Kur’an-ı Kerim yakmasına her kısımdan reaksiyonlar yükselirken, bir skandal İzah daha geldi. İsveç Demokratları Partisi eşitlik Komitesi Lideri Richard Jomshof, Türkiye’nin NATO üyeliği konusunda İsveç’e rest çekmesinin abartılı olduğunu savunarak, “Üzülürlerse 100 Tane daha yakın” sözlerini kullandı.

Finlandiya’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üyelik restine yanıt: İsveç yoksa biz de yokuz

Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim’in yakılması sonrası İsveç’e üyelik resti çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “NATO konusunda rastgele bir dayanak göremeyeceksiniz” sözünü kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın restine Cevap ise İsveç’in üyelik süreçlerini Bir arada sürdürdüğü Finlandiya’dan geldi. Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto, “İsveç-Finlandiya-Türkiye ortasında görüşmelere Aralık verilmesi gerekiyor. İsveç yoksa biz de yokuz” diye konuştu.

Gerilim tırmanıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İsveç’e yönelik üyelik restine NATO’dan tepki

Türkiye ile İsveç ortasındaki kriz Kur’an yakma provokasyonuyla düzgünden güzele derinleşirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç’in NATO üyeliğinin engelleneceği bildirisini verdi. Erdoğan’ın restine bugün yaptığı açıklamayla reaksiyon gösteren NATO genel Sekreteri Jens Stoltenberg ise “İfade özgürlüğü İsveç’te ve öbür NATO üyesi ülkelerde Değerli bir paha. Münasebetiyle bu uygunsuz hareketler otomatik olarak Yasa dışı olamıyor. İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği de nihayet düzlükte çökmemeli” diye konuştu.

Rusya, Polonya’ya düşen füze konusunda suçlamaları bir kez daha reddetti: İlk bulgular Ukrayna’yı işaret ediyor

Dünya, dün akşam saatlerinde 2 füzenin düştüğü Polonya’ya odaklandı. Polonya’nın NATO üyesi olması nedeniyle herkes tedirginlik yaşarken, Rusya …