Anadolu Otoyolu ile D-100 yolunda trafik tedbirleri artırıldı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 24, 2023 Yorum Yok

RAMAZAN Bayramı tatili öncesi Anadolu Otoyolu ile D-100 yolunun Bolu geçişinde, trafik önlemleri artırıldı. Bolu Bölge Trafik Denetleme Şube Müdür Vekili Başkomiser Ali Yılmaz, “24 saat içerisinde 37 trafik takımı ile güzergahlarımızda kontrollerimiz devam edecek” dedi.

Ramazan Bayramı tatili nedeniyle oluşacak araç yoğunluğuna karşı Bolu güvenlik Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü grupları, çalışma başlattı. İstanbul-Ankara ortasındaki en Değerli geçiş güzergahı olan Anadolu Otoyolu ile D-100 yolunun Bolu geçişinde, trafik önlemleri artırıldı. Bu kapsamda; Bolu Dağı geçişinin 23 kilometrelik güzergahı 94 kamera ile 24 saat boyunca izlenecek. Güzergahta birçok noktada da radarlar ile Hız kontrolleri yapılacak. 37 grup, tatil boyunca güzergah üzerinde vazife yapacak. Gruplar, ayrıyeten bugün otoyolun batı gişelerinde kontrol yaptı.

YOĞUNLUK YARIN VE SONRAKİ GÜN

Tedbirlere ait bilgi veren Bolu Bölge Trafik Denetleme Şube Müdür Vekili Başkomiser Ali Yılmaz, “Bolu güvenlik Müdürlüğü olarak bayram öncesi ve sonrası trafik önlemlerini en üst düzeyde aldık. 24 saat içerisinde 37 trafik takımı ile güzergahlarımızda kontrollerimiz devam edecek. ofis(yazıhane) çalışanımız ile öteki ünitelerden de destekler yapıldı. Trafik yoğunluğunu yarın ve sonraki gün bekliyoruz. Şoförler Özellikle güvenlik kemerini takmaları konusunda uyarılıyor. Yolcu otobüslerinin de takograf kayıtları inceleniyor. Takımlarımız, yolcuların güvenlik kemeri takmaları konusunda da bilgilendiriyor. Radarlarımız da hem otoyolda hem D-100 kara yolu geçişinde belirlenen müddetlerde kontrollere devam edecek” dedi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Murat Ufak – Yeni

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir