Tag

Suriye

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, 12 yıl sonra Arap Birliği Zirvesi’nde: Bölgedeki krizleri ele almak için tarihi fırsat

Suriye Devlet Lideri Beşar Esad, 12 Yıl sonra Arap Birliği Doruğu’na katıldı. Esad Doruk için, “Bölgedeki krizleri ele almak için tarihi bir fırsat” tabirlerini kullandı.

Türkiye ve Suriye heyetleri yarın yeniden bir araya geliyor! Bakan Akar’dan Suriyelilere mesaj var

11 yılın akabinde dışişleri bakanları seviyesinde başlayan Türkiye-Suriye ilgilerinde yeni bir gelişme daha yaşanıyor. ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar; Türkiye-Rusya-Suriye ve İran ortasındaki dörtlü toplantının yarın Moskova’da gerçekleştirilmesinin planlandığını açıkladı. Akar, “Bizim Bir arada olduğumuz Suriyeli kardeşlerimiz var. Onları zora sokacak rastgele bir durum yahut bu türlü bir karar almamız asla Laf konusu değil. Rahat, müsterih olsunlar.” dedi.

Türkiye sınırında kriz yaratan ziyaret! ABD Genelkurmay Başkanı fotoğrafla ilgili sessizliğini günler sonra bozdu

ABD Genelkurmay Lideri Mark Milley’nin mart ayı başında Suriye’nin kuzeydoğusunda terör örgütleriyle görüşmesi Aka bir krizin fitilini ateşledi. ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake’in Dışişleri’ne çağrılmasıyla tırmanan gerginlik sonrası Milley uzun süren sessizliğini bozdu. Terör örgütleriyle yaptığı görüşmenin rutin ve katiyetle yapılması gereken bir ziyaret olduğunu belirten ABD’li kumandan, maksadının vazife güçlerini Denetim etmek olduğunu söyledi.

Sürpriz Suriye ziyareti ortalığı karıştırdı! Büyükelçi Flake Dışişlerine çağrıldı, ABD’den yanıt gecikmedi

ABD Genelkurmay Lideri Mark Milley’nin Suriye’nin kuzeydoğusuna daha Evvel yapılacağı duyurulmayan bir ziyarette bulunması sonrasında ABD Büyükelçisi Jeff Flake, izahat istenmek için dün akşam saatlerinde Dışişleri’ne çağrıldı. Yaşanan gelişmeye ait açıklamalarda bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, “Orgeneral Milley yalnızca Suriye’deki ABD askerlerini ziyaret etti ve yalnızca Amerikan askerleri ile görüştü” tabirini kullandı.

Suriye’de hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 384’ü geçti

Suriye’nin kuzeybatısındaki sarsıntılardan etkilenen bölgelerde arama-kurtarma çalışmalarına aralıksız devam eden ak Baretliler, dün gece itibariyle hayatını yitirenlerin sayısının 3 bin 384’ü geçtiğini duyurdu.

Esad, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmek için şart sundu: Türkiye operasyonlarını sona erdirmeli

Türkiye ile Suriye ortasında 11 Yıl sonra kurulan birinci temasın akabinde ikinci kademeye geçilmesi planlanan görüşmelerle ilgili Suriye Devlet Lideri Beşar Esad’dan da bir İzah geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmek için Koşul koşan Esad, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yaptığı operasyonları sona erdirmesini istedi.

Erdoğan ile Sisi’nin tokalaştığı fotoğraf gündemdeyken Mısır’dan sürpriz Suriye çıkışı! Açıklama bir hayli sert

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’nin Doha’da tokalaştığı manzaralar Aka ses getirirken, Mısır’dan Türkiye’nin Suriye harekatına yönelik sürpriz bir İzah geldi. Türkiye’nin operasyonlarını derhal durdurması davetinde bulunan Mısır Dışişleri Bakanlığı, yaptığı yazılı açıklamada “Harekatlar kardeş Arap ülkeleri ırak ve Suriye’nin egemenliğinin ihlalidir” tabirini kullandı.