Trabzon Valisi Ustaoğlu restorasyon çalışmaları devam eden projeleri inceledi

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Nis 23, 2023 Yorum Yok

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, onarımları devam eden Kostaki Konağı ve Yavuz Selim İlkokulundaki çalışmaları inceledi.

Ustaoğlu, Ortahisar ilçesinde Uzun Sokak’ta bulunan 1900’lü yıllardan kalma konağı inceleyerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Ustaoğlu, akabinde kütüphaneye dönüştürülen Yavuz Selim İlkokuluna geçerek buradaki çalışmaları inceledi.

Trabzon’un tarihinde, geçmişinde, kültüründe Fazla farklı bir yeri olan tarihi binanın aslına Müsait bir biçimde onarımını tamamlayarak hizmete almak istediklerini Anlatım eden Ustaoğlu, “Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ihalesi yapılıp onarımına başlandı. Ağır bir formda onarım çalışmaları sürüyor.” dedi.

Yıl sonuna kadar konağın onarımını tamamlayarak hizmete açmayı istediklerini lisana getiren Ustaoğlu, “Restorasyonu tamamlanan Sümela Manastırı’mız, devam eden Atatürk Köşkü’müz ile birlikte bu yapılarımız hem kültür hem de inanç turizmi açısından Değerli destinasyonlarımız. İnşallah bu en Değerli tarihi yapıtımızın hisli bir halde onarımını tamamlayarak milletimizin hizmetine sunacağız. Şu Lahza Olumsuz bir durum yok.” değerlendirmesinde bulundu.

Kütüphaneye dönüştürülen Yavuz Selim İlkokulunda onarımın yüzde 70 oranında tamamlandığını aktaran Ustaoğlu, Trabzon Valiliği, Vilayet ulusal Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ortasında bir protokol ile kültürel ve eğitim gayeli hizmet vereceğini kelamlarına ekledi.

Ustaoğlu’na ziyaretleri sırasında Vilayet Kültür ve Turizm Müdür Vekili Tamer Erdoğan ile Vilayet ulusal Eğitim Müdürü Cihan Görmüş ve ilgililerde yer aldı.

Kaynak: AA / his Avunduk – Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir