Tag

Proje

Karsu ve Hatay Medeniyetler Korosu, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi

Karsu ile Antakya Medeniyetler Korosu, Atatürk’ün sevdiği müziklerden Çökertme ve Yemen Türküsü’nü yorumladı. Müzikçinin “Şarkıları söylerken Atatürk’ü yanımda hissettim, umarım dinleyenlere de birebir biçimde hissettirebiliriz” kelamlarıyla duygusal anlar yaşandı.

AGÜ öğrencileri, Atatürk’ün Bandırma Vapurunu sanal müze olarak oluşturdu

Abdullah Gül Üniversitesi öğrencileri, Atatürk’ün Samsun’a çıktığı Bandırma Vapurunu benzerlerinden farklı, gerçeğe en yakın ve özgün olarak modelleyerek sanal müze oluşturdu. Sanal Bandırma Vapuru Müzesi, 19 Mayıs’ta AGÜ Sümer Yerleşkesi’nde ziyarete açılacak.

Akkuyu Nükleer Güç Santrali ‘nükleer tesis’ statüsünde

Türkiye’nin güç bağımsızlığına Aka katkı sağlayacak olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali, taze yakıt çubuklarının yüklenmesiyle ‘nükleer tesis’ statüsüne kavuştu.

Sağlık, tatil ve sanatı bir arada sunan proje: KÖY KUŞADASI

Paylaşım iktisadı modelini Türkiye’de gayrimenkul alanında birinci Sefer uygulayan VClub’ın ‘Köy Kuşadası’ projesi yatırımcılarla buluşuyor. ‘Kuşadası’nda 2’inci Ömür’ mottosuyla satışa sunulan proje; sıhhat, tatil ve sanatı bir ortada sunuyor. Projedeki ilgili dairenin ve tarihin tapulu bir biçimde sahibi olmanıza İmkan sunan proje, sizleri kendi ‘tatil evinizde’ ağırlıyor. Projenin, lokasyonu itibariyle dört mevsim avantajı da bulunuyor.

Dostları, Müslüm Gürses’i unutturmayacak! Çalışmalarını Kültür ve Turizm Bakanlığı’na sundular

Ortamızdan 2013’te ayrılan Arabesk müziğinin ustası Müslüm Gürses ve eşi Sayın Ziya’nın anılarını yaşatmak gayesiyle ‘Baba Dostları’ isimli bir platform kurduklarını açıklayan yakın aile dostları, çalışmalarını Kültür ve Turizm Bakanlığı’na iletti.