Tag

Paris

Fransa’da Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler için oy verme işlemleri sürüyor

Fransa’da başşehir Paris ve 5 kentte Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Devre Milletvekili Seçimleri için oy Eda süreçleri devam ediyor.

Paris’te Türk keman virtüözü Elçi-Özsoy depremzede çocuklar için sahneye çıktı

Fransa’nın başşehri Paris’te, Türk keman virtüözü Bartu Elçi-Özsoy ve Fransız piyanist Clement Caillier, 6 Şubat’ta Saha gelen Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen Türkiye ve Suriye’deki depremzede çocuklar için konser verdi.

Paris’te çöp toplayıcıları 13 Nisan’da süresiz greve gidecek

Fransa’da emeklilik yaşını 2 Yıl uzatan ıslahata reaksiyon olarak başşehir Paris’teki çöp toplayıcıları 13 Nisan’dan itibaren süresiz grev gitme kararı aldı.

Firavun 2. Ramses tabutu 5 aylık sergi için Paris’e götürüldü

Mısır’daki Firavun 2. Ramses’e ilişkin tabutun, Fransa’nın başşehri Paris’te 5 ay sürecek bir stant salonuna götürüldüğü bildirildi.

Paris halkını karşı karşıya getiren konu! Elektrikli scooter için referanduma gittiler

Fransa’nın başşehri Paris’te halk, elektrikli scooter kiralama hizmetinin geleceğini belirlemek için referanduma gitti. kent sakinleri yaklaşık 200 noktada Mahallî saatle 09.00-19.00 ortası, elektrikli scooter kiralama hizmetine “evet” yahut “hayır” demek için oy kullanacak. Öte yandan ülkede yakın vakitte elektrikli scooter kullanma yaşı 14’e çıkarılacak.

Paris Belediyesi, 243 göstericinin gözaltına alındığı protestolar sonrası kriz masasını topladı

Fransa’da emeklilik yaşının yükseltilmesiyle ile ilgili ıslahata karşı çıkan protestocular başşehir Paris’i yangın yerine çevirdi. Emniyet güçlerinin müdahale ettiği göstericilerden 243’ü gözaltına alınırken, akaryakıt rafinerilerinde başlayan grevler nedeniyle ülkede akaryakıt krizi de patlak verdi. Yaşanan olaylar sonrası harekete geçen Paris Belediyesi protestoların kentte günlük ömrü Olumsuz etkilemeye başlaması nedeniyle kriz masasını devreye soktu.

Paris’te scooter kullanımının yasaklanması için referandum yapılacak

Fransa’nın başşehri Paris’te elektrikli scooter kullanımının devam etmesi ya da yasaklanması kararının alınması için referanduma gidilecek. Paris Belediye Lideri Ebeveyn Hidalgo 2 Nisan’da yapılacak.

Fransa’daki 850 Yıllık Notre Dame Katedrali’nde Yangın Çıktı!

Fransa’nın başşehri Paris’in her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilen en ünlü yapılarından biri olan Notre Dame Katedrali’nde yangın …