Paris’te scooter kullanımının yasaklanması için referandum yapılacak

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 16, 2023 Yorum Yok

Son aylarda hem ülkemizde hem dünyada sıklıkla görülmeye başlanan scooter’lara yönelik dikkat çeken bir karar alındı. Fransa’nın başşehri Paris‘te scooter kullanımının yasaklanması konusu için referandum yapılacak.

KALDIRIM İŞGALİ TENKİT KONUSU OLDU

AFP’nin aktardığı habere nazaran, Paris Belediye Lideri Ebeveyn Hidalgo, Paris halkını bu husustaki fikirlerini belirtmeleri için ait oy kullanmaya Davet etti. Bu sorunun “son derece bölücü” olduğunu söyleyen Hidalgo, Scooter şoförlerinin kaldırımlara çıkması ve yaya yollarına park ediyor olması noktasında tenkitler aldıklarını belirten Hidalgo, sorunun “son derece bölücü” olduğunu Anlatım etti.

2 NİSAN’DA YAPILACAK

Referandumun 2 Nisan’da yapılacağını belirten Paris Belediye Lideri, vatandaşlara, “Scooter kullanmaya devam edecek miyiz, etmeyecek miyiz?” sorusunun yöneltileceğini söyledi. Hidalgo ayrıyeten kendisinin de yasak konusuna yakın olduğunu belirtti.

Scooter kullanımının Paris’te yasaklanması halinde, bu karar Aka Avrupa kentlere ortasında bir istisna olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir