Operasyona 100’den fazla asker katıldı! 30 yıldır aranan mafya babası bakın nerede yakalandı

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 16, 2023 Yorum Yok

İtalya‘nın en Fazla aranan mafya önderi Matteo Messina Denaro, 30 Yıl sonra Sicilya‘da yakalandı. İtalya‘nın Sicilya bölgesinin başşehri Palerma’do bir klinikte yakalanan İtalyan mafya önderi tedavi emeliyle klinikte bulunuyordu. Cosa Nostra’nın başkanı olarak bilinen Denaro, yakalanmasının akabinde şimdi açıklanmayan bir lokasyona götürüldü.

100’DEN Çok ASKER KATILDI

Denaro’nun yakalandığı operasyona 100’den Çok asker katıldı. Denaro’nun cinayetleri ortasında mafya zıddı savcılar Giovanni Falcone ve Paolo Borsellino’nun 1992 yılında öldürülmesinin de yer yer alıyor.

11 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN VEFATINDAN Mesul

Ayrıca, Denaro 1993 yılında Milano, Floransa ve Roma’da gerçekleştirilen bombalı taarruzun yanı Dizi bir mafya önderinin itirafçı olan 11 yaşındaki oğlunun kaçırılması azap edilerek öldürülmesinden Mesul tutuluyor.

ÖMÜR UZUNLUĞU MAHPUS CEZASINA ÇARPTIRILMIŞTI

Messina Denaro 2002 yılında gıyabında görülen davada Fazla sayıda cinayetten hatalı bulunmuş ve ömür uzunluğu mahpus cezası almıştı. Denaro, 1993 yılından bu yana aranıyordu.

“BU BÜYÜK BİR ZAFERDİR”

Öte yandan İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Denaro’nun yakalanmasında vazife alanlara teşekkür ederken, “Bu Aka bir zaferdir” sözlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir