Erdoğan daha dün uyarmıştı! İsveç’in aldığı karar çirkin gösteriyi bile gölgede bırakacak

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 16, 2023 Yorum Yok

İsveç‘in başşehri Stockholm’de bir Küme terör destekçisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a benzetilen bir kuklayı binanın önündeki direğe ayaklarından astı. Bu anın imgelerini terör örgütü PKK/YPG ile ilişkili toplumsal medya hesaplarında paylaşan küme, Türkçe altyazıyla Türkiye‘yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı gaye alarak tehditler savurdu. İsveç yargısı da olayla ilgili skandal tabirler kullandı.

“HAKARET OLARAK GÖRMÜYORUM”

İsveç’in Fazla okunan gazetelerinden Aftonbladet’in aktardığı haberde, “İsveç yargısı mevzuyla ilgili birinci kararını verdi. Ortada Yasa dışı bir kabahat işlenmedi” tabirini kullandı. Gazeteye konuşan bölge savcısı Lucas Eriksson, yaşanan nahoş taarruza ait, “Ben bu davayı hakaret davası olarak almıştım Ama bunda yeteri kadar hakaret olduğunu düşünmüyorum. Münasebetiyle ön soruşturmaya başlamama kararı aldım” dedi. Eriksson, “Bir inceleme talep edilebilir ve daha sonra Öbür bir savcı bu davayı inceleyebilir” dedi.

“DURUMA EL KOYMAZLARSA ALAKALAR GERİLEBİLİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan skandal manzaralara ait, “Bunların caddelerinde sık sık zati PKK’nın şovlarını izliyoruz ve kendilerini de uyarıyoruz. lakin Tüm bu ihtarlara Karşın ne yazık ki PKK’nın PYD’nin bu şovlarda durdurulması filan falan diye bir şey Laf konusu olmadı. Şu anda Meclis liderlerinin bize bir ziyareti Laf konusuydu. Meclis Liderimiz da bu ziyareti reddetti. Zira bunlar hala Türkiye‘yi eski Türkiye zannediyorlar. Şu Lahza prestijiyle da bu ziyaret gerçekleşmeyeceği üzere onların İsveç’te bu duruma karşı Şayet bir el koymazlarsa İsveç ile münasebetlerimizi Fazla daha gerebilir.” dedi.

İSVEÇ BAŞBAKANI OLAYLARI SABOTAJ OLARAK TANIMLADI

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, ülkesinin TV4 kanalına yazılı olarak yaptığı açıklamada, olaya reaksiyon gösterdi. Aksiyonun sorumsuzca yapıldığına işaret eden Kristersson, ” İsveç’in NATO üyeliği müracaatına karşı sabotaj olarak tasarlandığını söyleyebilirim. İsveç’in güvenliği için tehlikeli bir durum.” değerlendirmesinde bulundu. Kristersson ayrıyeten, “Önde gelen iki siyasetçisi suikasta kurban giden İsveç’te, bir ülkenin demokratik yolla seçilmiş önderinin bu türlü Düzmece biçimde infazının gerçekleştirilmesi Fazla Önemli bir durum.” tabirini kullandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir