geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Bakan Çavuşoğlu’ndan F-16 açıklaması: Yönetim kararlı durursa herhangi bir sorun yaşanmaz

Bakan Çavuşoğlu’ndan F-16 açıklaması: Yönetim kararlı durursa herhangi bir sorun yaşanmaz

admin admin -
35 0

Geçtiğimiz günlerde ABD Dışişleri Bakanlığı’nın, Türkiye’ye yeni F-16 satışı ve var F-16’ların modernizasyon kitleriyle ilgili kararını, Temsilciler Meclisi ve Senato’nun ilgili komitelerine ön inceleme için ilettiği bildirilmişti. Sürece ait Bakan Çavuşoğlu Fazla Değerli açıklamalarda bulundu.

“ÇARŞAMBA GÜNÜ BLİNKEN İLE GÖRÜŞECEĞİM”

Çavuşoğlu, “Çarşamba günü Sayın Blinken ile görüşeceğiz. Arkadaşlarımız önden Washington’a gittiler, hazırlık toplantılarını gerçekleştirecekler. Gündemimizdeki hususlardan biri F-16’lar. F-16 ile ilgili askeri müzakereler tamamlandı. Dışişleri Bakanlığı gayri resmi bir biçimde kongreye bildirimde bulunuldu. Buradan bir itiraz gelmezse süreç tamamlanır, resmi bildirim yapılır.” dedi.

“SÜRECİN SIKINTISIZ TAMAMLANMASINI BEKLİYORUZ”

Sürece ait bilgi veren Bakan, şöyle devam etti: “Başkanın bu tarafındaki talebi kongrede yüzde 51 ile reddedilebilir bu olursa ikinci Kez gönderilir. Bu Defa 3’te iki çoğunlukla reddedilmesi gerekir. ABD tarihinde pek görülen bir şey değil. Bir senatör Daimi itirazını belirtiyor lakin biz sürecin problemsiz tamamlanmasını bekliyoruz. Yönetim bunun yalnızca Türkiye için değil, NATO için de Değerli olduğunu belirtiyor. Yönetim kararlı durursa rastgele bir Sorun yaşanmaz. Daha Evvel de söyledik. Biz kaideli olarak bir Eser almak istemeyiz”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir