geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Paris’te Türk keman virtüözü Elçi-Özsoy depremzede çocuklar için sahneye çıktı

Paris’te Türk keman virtüözü Elçi-Özsoy depremzede çocuklar için sahneye çıktı

admin admin -
23 0

Fransa’nın başşehri Paris‘te, Türk keman virtüözü Bartu Elçi-Özsoy ve Fransız piyanist Clement Caillier, 6 Şubat’ta Saha gelen Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen Türkiye ve Suriye’deki depremzede çocuklar için konser verdi.
Paris‘te Hotel de Soubise’de, Türk müzisyen Elçi-Özsoy’un inisiyatifiyle hayata geçirilen ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un himayesinde Jeunes Talents Derneğince düzenlenen konserden elde edilen gelir, 6 Şubat’ta Saha gelen sarsıntılardan etkilenen Türkiye ve Suriye’deki depremzede çocuklar için kullanılacak.
Konserin gelirleri, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonuna (UNICEF) ve bu kurumun Türkiye ve Suriye’deki takımlarına bağışlanacak.
RecitHall platformundan canlı yayımlanan konserde, Türk keman virtüözü Elçi-Özsoy ve Fransız piyanist Caillier, “Türkiye ve Suriye’deki depremzede çocuklar için bağış” davetinde bulundu.
Besteci Antonin Dvorak’ın “Annemin Öğrettiği Şarkılar” ve Johannes Brahms’ın “Ninnisi” yapıtları konser repertuvarında yer alırken, Elçi-Özsoy ve Caillier, seyirciden gelen Dilek üzerine Mozart’ın Türk Marşı yapıtını iki Defa çaldı.
Konsere, UNICEF Paris Saint-Denis Komitesi Lideri Carole Bretos da katıldı.
Kampanyaya katkıda bulunmak isteyenler, UNICEF’in internet sayfasından 24 Nisan’a kadar bağış yapabilecek ve konser de bu tarihe kadar RecitHall platformundan izlenebilecek.
Paris’teki eğitim hayatına 11 yaşında başlayan Elçi-Özsoy, Paris Konservatuvarının keman, Paris Müzik Okulunun orkestra şefliği kısımlarının en genç mezunları ortasında yer alıyor ve iki kurumda da yüksek lisans ve bestecilik yapıyor.

Kaynak: AA / Aktüel

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir