Xi: Çin, Küresel Dijital Ekonomik Paradigma Üzerinde G20 Üyesi Ülkelerle Çalışmayı Sürdürecek

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Kas 16, 2022 Yorum Yok

BALİ, 16 Kasım (Xinhua) — Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Çin’in herkes için faydayı, dengeyi, uyumu, kapsayıcılığı, kazan-kazan işbirliğini ve ortak refahı ön planda tutan global bir dijital ekonomik paradigmayı ortaklaşa inşa etmek için G20 üyesi ülkelerle işbirliğine devam etmeye Amade olduğunu söyledi.

Xi bu açıklamayı, katıldığı ve bir konuşma yaptığı Endonezya’nın tatil adası Bali’de düzenlenen 17. G20 Tepesi’nde yaptı.

Xi, dijital dönüşüm konusunu tartışırken, genişleyen bir dijital iktisadın ve hızlanan global dijital dönüşümün dünya ekonomik paradigmasını etkileyen Kıymetli etmenler haline geldiğini belirtti.

Çin, dijital ekonomiyi G20 gündemine birinci Defa 2016 yılındaki G20 Hangzhou Doruğu sırasında alarak, kalkınma modellerinde yenilik yapma ve büyüme potansiyelinden yararlanma kelamı vermişti.

Çok taraflılığın desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Xi, milletlerarası işbirliğinin güçlendirilmesi davetinde bulundu.

Kalkınmaya öncelik verilmesi gerektiğine dikkat çeken Çin Cumhurbaşkanı Xi, dijital uçurumun kapatılması ve inovasyonun pandemi sonrası toparlanmayı desteklemek için itici Sıkıntı olarak hizmet etmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak: Xinhua / Aktüel

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir