Volkswagen’in elektrikli araç ailesine yeni üye: ID. 2all

Genel, Gezilecek Yerler Mar 17, 2023 Yorum Yok

Elektrikli mobilite atağına devam eden Volkswagen, Avrupa satış fiyatı 25 bin Euro’nun altında olacak, büsbütün elektrikli yeni konsept modeli ID. 2all’u tanıttı.

Volkswagen‘in yeni tasarım lisanını taşıyan, önden çekişli, 450 km’ye kadar menzile sahip model; Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist”, IQ.LIGHT yahut Elektrikli araç Rota Planlayıcı üzere yenilikçi teknolojik özelliklerle donatılmış olacak. Yeni MEB Entry platformuna dayalı olarak üretilecek ID. 2all, Volkswagen‘in 2026 yılına kadar pazara sunmayı planladığı on yeni elektrikli araç modelinden biri olacak.

Volkswagen‘i gerçek bir Love Mark yapma gayesiyle süratli ve temelden bir dönüşüm içinde olduklarını söyleyen Volkswagen Binek araç CEO’su Thomas Schafer, “ID. 2all, markayı nereye götürmek istediğimizi gösteren bir model. Müşterilerimize yakın olmak ve şahane bir tasarımı, en düzgün teknolojiyle Birlikte sunmak istiyoruz. Elektrikli mobiliteyi kitlelere ulaştırmak için dönüşümü süratle uyguluyoruz.” dedi.

Volkswagen, ID. 2all’ın seri üretim versiyonunun başlangıç fiyatının, Avrupa pazarı için 25 bin Euro’nun altında olmasını ve modeli 2025 yılında müşterilere sunmayı hedefliyor.

Volkswagen’in odak noktasının her Vakit müşterilerinin gereksinim ve ihtiyaçları olduğunu söyleyen Satış, Pazarlama ve Satış Sonrasından Mesul Yönetim Heyeti Üyesi Imelda Labbe ise “Volkswagen’in bilinen özelliklerini yeni mobilite dünyasına aktarıyoruz: yüksek kalite ve personellik, üstün yazılım ve gerçek katma değerli dijital hizmetler.” halinde bilgi verdi.

ID. 2all’un Volkswagen Kümesi’nin modüler elektrikli platformunun (MEB) en nihayet versiyonu üzerine geliştirildiğini belirten Teknik Geliştirmeden Mesul Yönetim Heyeti Üyesi Kai Grünitz: “ID. 2all, birinci önden çekişli MEB aracı olacak. Yeni MEB Entry platformunun sağladığı esneklikle teknoloji ve günlük kullanılabilirlik açısından yeni standartlar belirleyeceğiz.” dedi.

Geliştirilmiş MEB Entry platformunun yanı sıra; ID. 2all, yeni pil ve şarj teknolojisiyle verimli bir sürüş sağlıyor. 166 kW/226 PS güce sahip kuvvetli bir elektrik motoruna sahip model, 450 kilometreye (WLTP) kadar menzile ulaşabilecek.

ID. 2all’da dizayna daha Çok odaklandığını belirten Volkswagen Binek araç Tasarım Departmanı Lideri Andreas Mindt de “ID. 2all, Volkswagen’in istikrar, zevk ve heyecan üzere üç temele dayanan yeni tasarım lisanının birinci gösterimini gerçekleştiriyor.” diye konuştu.

Dost canlısı söz, dinamik Görünüm ve yeni C sütunu imzası

Daha Evvel birinci Golf modeli için geliştirilen C sütunu tasarımı, ID. 2all’da görülen yeni tasarım lisanının odağında yer alıyor. ID. 2all, bu imza dizaynın yine yorumlandığı birinci Volkswagen modeli. Konsept arabanın öne çıkan öteki tasarım özellikleri ortasında net ve kuvvetli bir duruşa sahip gövde, arkadaş canlısı bir tabir, dinamik imaj ve vakitsiz zarafet yer alıyor.

Ferah, yüksek kaliteli, kolay kullanım

İç yerde da yeni tasarım lisanı net bir halde görülüyor. Yüksek kaliteli görünüm, kolay kullanıma sahip bilgi-eğlence sistemi ve farklı bir klima bloğu ile karakterize edilmiş. Bagaj hacmi epey Cömert ve daha yüksek Sınıf modellerde görülen pahaları bile aşıyor: 490 – 1330 litre.

2026’ya kadar on yeni elektrikli model

ID. 2all’un seri üretim versiyonu, Volkswagen’in 2026 yılına kadar pazara sunmayı planladığı on yeni elektrikli modelden biri olacak. 2023 yılı içinde makyajlı ID.3, ID.7 sedan ve ID.Buzz’ın uzun şasi versiyonu tanıtılacak. 2026’da kompakt bir elektrikli SUV’u sunmayı planlayan Volkswagen, bütün zorluklara Karşın fiyatı 20 bin Euro’nun altında olan yeni bir elektrikli araba üzerinde de çalışıyor. Böylelikle pazardaki en geniş elektrikli araç yelpazesine sahip olacak olan Volkswagen, Avrupa satışlarındaki elektrikli araç pazar hissesini yüzde 80’e çıkarmayı hedefliyor.

ID. 2all Teknik Özellikler

Çekiş sistemi: Önden çekiş

Elektrik motoru gücü (kW / PS): 166/226

Menzil: ~450 km (WLTP)

Şarj mühleti: %10’dan %80’e ~20 dk

0–100 km/s: Azamî sürat: 160 km/s

Uzunluk: 4050 mm

Genişlik: 1812 mm

Yükseklik: 1530 mm

Aks genişliği: 2600 mm

Bagaj hacmi: 490/1330 lt

Lastikler: 225/40 R20

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir