ADAC Lastik Testi’nin şampiyonu Goodyear Efficientgrip Performance 2!

Genel, Gezilecek Yerler Mar 17, 2023 Yorum Yok

Goodyear EfficientGrip Performance 2, ADAC tarafından gerçekleştirilen 50. Yıl Özel yaz lastiği testini birinci sırada tamamladı.

EfficientGrip Performance 2’yi pahalandıran test uzmanları, nihayet derece istikrarlı olarak tanımlandıkları bu lastiklerin her şartta istikrarlı ve itimat veren bir performans sergilediğini Anlatım etti. Birebir vakitte aşınma testlerinde en yüksek puanı kazanan bu lastikler, verimlilik konusunda da en yeterli performansı gösteren lastikler ortasında yer aldı.

Diğer taraftan, test kapsamına yeni bir kriter olarak çevresel bilanço puanı da eklendi. Testin sürüş güvenliği kategorisinde yer Meydan bu kriter, Yekün puanın yüzde 30’unu oluşturuyor.

Goodyear EfficientGrip Performance 2, daha Çok sürüş aralığı sağlarken, Avrupa Lastik Etiketi kriterlerinden Islak Tabanda Yol Tutuş kategorisinde A derecesi iç olmak üzere yüksek bir performans düzeyi sunuyor. Bir evvelki jenerasyonuna kıyasla şirket bilgilerine nazaran yüzde 50 daha Çok sürüş aralığı sunan lastik, bu kategoride teste katılan en yakın rakibinden yüzde 20 daha güzel performans sergiliyor. Bu da en yakın rakibe nazaran toplamda 11 bin kilometrelik ek orta manasına geliyor.

Goodyear Avrupa Tüketici Eserleri Pazarlama Yöneticisi Sonia Leneveu, bu mevzuda şunları söyledi; “EfficientGrip Performance 2’nin ADAC tarafından düzenlenen 50. Yıl – 50 lastik testinden en güzel puanı alması bizim için gurur verici. Lastik bölümündeki en kapsamlı testlerden biri olan bu çalışmada elde ettiğimiz birincilik, bütün Goodyear çalışanlarının kesimde öncü bir Eser geliştirmek için gösterdiği ağır uğraşın delili niteliğinde.”

Test sırasında 205/55 R16 boyutundaki lastikler Volkswagen Golf 8’de yer aldı.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir