Türk Uzmanlar: Çin’de Bahar Festivali’nde Yaşanan Tüketim Patlaması Dünya Ekonomisi İçin Olumlu

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 31, 2023 Yorum Yok

Türk uzmanlar, Çin Yeni Yılı tatilinde yaşanan tüketim patlamasının Çin ekonomisindeki dinamizmi yansıttığını ve dünya iktisadının toparlanması için Kıymetli olduğunu söyledi.

SES 1 (Türkçe): MUSTAFA SÖNMEZ, Ekonomist ve müellif:

“Kuşkusuz nihayet periyotlarda dünya iktisadı, pandemiden sonra kendini toparlamakta zorluklar yaşadı ve bu global zincirinde kırılmalar oldu.

Kuşkusuz bu türlü birikmiş ve ertelenmiş bir şenlik, bir bayram (Çin Yeni Yılı) beraberinde Fazla Önemli bir ekonomik aktivite ve canlanmayı getirecektir. Bunun tabi hem Çin iktisadı ve İç pazarı açısından hem de dünya iktisadı açısından manası, yeri var. Bu türlü tüketimi de içinde olduğu hareketlenme kesinlikle hem Çin iktisadına hem de Çin ile irtibat halinde bulunan bütün dünya iktisadına (etkisi olacaktır)”

SES 2 (Türkçe): BARIŞ DOSTER, Marmara Üniversitesi öğretim vazifelisi:

“Çin’in artık salgın hastalıktan kurtulma istikametinde attığı adımların, alınan Misli tedbirleri esnetmesinin ve gevşetmesinin de halktaki umudu ve halktaki heyecanı artırdığı ve pekiştirdiğinin ispatlarından bir tanesi. “

Yeni biten Bahar Şenliği tatilinde Çin’in tüketimi kuvvetli bir Geri dönüş yaptı.

Bir haftalık tatilde, Çin’in tüketimle ilgili dallarının satış geliri, 2022’nin birebir tatil devrine nazaran yüzde 12,2 arttı.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri İstanbul’dan bildiriyor. (XHTV)

Kaynak: Xinhua / Aktüel

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir