Çin’in Jilin Eyaleti Buz ve Kar Turizminin En Önemli Destinasyonları Arasında Yer Alıyor

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek Oca 31, 2023 Yorum Yok

CHANGCHUN, 31 Ocak (Xinhua) — Havadan çekilen fotoğrafta, Çin’in kuzeydoğusunda yer Meydan Jilin eyaletinin Jilin kentindeki Songhua Gölü Kayak Merkezi’nde kayak yapan turistler görülüyor, 30 Ocak 2023.

2022 Beijing Kış Olimpiyatları ile Hız kazanan buz ve kar turizmi Çinliler ortasında giderek popülerlik kazanıyor ve Çin’in kuzeydoğusu, soğuk kışı nedeniyle en Değerli destinasyonlar ortasında yer alıyor.

Bahar Şenliği tatili sırasında Jilin eyaletine, bir evvelki yılın birebir periyoduna nazaran yüzde 23,61 artışla yaklaşık 11,55 milyon Yurt içi turist seyahati gerçekleştirildi ve geçen yıla nazaran yüzde 33,31 artışla yaklaşık 11,2 milyar yuan (1,66 milyar ABD doları) İç turizm geliri elde etti.

Buna ek olarak resmi istatistikler, tatil sırasında Jilin eyaletindeki kar alanlarının etrafında aile yanında konaklama rezervasyonlarının 2019’a kıyasla 16 kattan Çok arttığını gösterdi. (Fotoğraf: Yan Linyun/Xinhua)

Kaynak: Xinhua / Aktüel

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir