Suzuki MotoGP’ye zaferle veda etti!

Genel, Gezilecek Yerler Kas 08, 2022 Yorum Yok

Suzuki Motor Corporation, düşük karbonlu ulaşımlı araçlarına kaynak yaratmak ve sürdürülebilir faaliyetleri büyütmek hedefiyle MotoGP’den ayrılacağını geçtiğimiz aylarda açıklamıştı.

Suzuki, dönemin nihayet yarışı olan Valencia GP’de, Suzuki ECSTAR Kadrosu’ndan Alex Rins’in birinci olmasıyla MotoGP serisine görkemli bir veda gerçekleştirdi.

Yarışa 5. Alelade başlayan Alex Rins, dayanılmaz bir performansla süratle liderliğe ulaşarak bu manalı yarışta damalı bayrağı birinci gören oldu. Böylelikle; kısa Vakit Evvel sürpriz bir kararla, 2022 dönemi sonunda MotoGP’den ayrılacağını açıklayan Suzuki Grubu taraftarlarının gönüllerinde, yerini bu denli başarılı yılın akabinde, öndere yaraşır formda aldı.

Şampiyon Pilot Alex Rins, kupasını alırken yaptığı açıklamada “Kariyerimin en hoş devrini yaşadığım Suzuki Grubu’nun pistlerden ayrılması Fazla üzücü. Bu yarışların efsanesi, ikonik markalarından birinin pistlerden ayrılması hepimizi Fazla üzdü. Yarışa başlarken, itiraf etmem gerekirse; start anında gözlerim yaşlar içindeydi. Grubumuzu, ona yaraşır formda uğurlamak Fazla değerliydi. Yarış dünyasında hüzün ve Sevinç daima olur lakin bu seferki biraz daha farklı. Güle güle şampiyon Suzuki!” dedi.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir