Honda’nın yenilikleri EICMA 2022’de sahne aldı

Genel, Gezilecek Yerler Kas 08, 2022 Yorum Yok

Dünyanın en Aka motosiklet fuarı olan EICMA 2022’de Honda, yeni modelleriyle yerini aldı.

Honda, EICMA’da Honda mühendisliği ile geliştirilen ve teknolojileriyle öne çıkan Transalp, CL500 modelleri ile EM1 e: ismini verdiği elektrikli motosikleti de birinci Kez ziyaretçilerin beğenisine sundu. Honda’nın 2023 yılında Türkiye’de satışa sunulacak olan CB750 Hornet modeli fuarda dikkat çekerken; konfor sunan scooter ADV350 modeli de Honda standının yıldızları ortasında yer aldı. Ayrıyeten Honda’nın Avrupa pazarındaki birinci elektrikli motosikleti olan EM1 e: modeli hakkında birinci Sefer EICMA’da bilgi verilirken; modelin 2023 yılında Avrupa’da satışa sunulacağı da duyuruldu.

Honda’nın beklenen modeli XL750 Transalp

Honda’nın Adventure Touring Eser gamında yer alan, hem Belde içi günlük kullanıma Müsait hem de keşif seyahatleri için performans sunan bir yol arkadaşı olarak konumlandırılan XL750 Transalp modeli de birinci Kez EICMA’da sergilendi. Honda’nın esaslı motosiklet modellerinden biri olan Transalp’in mirasını devam ettiren XL750’nin sekiz supaplı Enlem iki silindirli motoru 67,5 kW güce ve 75 Nm tork üretiyor. Elektronik Gaz Kelebeği (TBW), 4 sürüş modu ve 2 kişiselleştirilebilir modunun yanı Dizi yeni XL750 Transalp’in 5 düzeyli Honda Seçilebilir Tork Denetimi (HSTC), Ön Tekerlek Kalkış Denetimi dışında Motor Freni özellikleri de bulunuyor. Honda’nın beklenen Transalp modelinde; Honda Akıllı Telefon Sesli Denetim Sistemi, LED aydınlatma, otomatik sinyal kapatma, Acil durum Fren Sinyali (ESS) teknolojisi ve 5 inç renkli TFT gösterge ekranı ile Güçlü donanımlar sunuluyor.

CL500 birinci Sefer EICMA’da

Honda’nın 1962 model CL72’den ilham Meydan Güçlü bir retro tasarım ile yeni CL500 motosikleti birinci Sefer EICMA Fuarı’nda sergilendi. CB500 serisinin çift silindirli motoruna sahip yeni model, hem hafif off-road şartları hem Belde içi seyahat için keyifli bir kullanım sunuyor. Yuvarlak yakıt deposu, çift çıkışlı egzoz susturucu üzere tasarım ayrıntıları ile dikkat çeken CL500 modelin tıpkı vakitte LED aydınlatmaları, LCD negatif gösterge ekranı ve dört farklı renk seçeneği bulunuyor. Yeni CL500’de Acil durum Fren Sinyali (ESS) yer alırken; yeni tasarımı ile tabana kolay erişim ve konforlu bir diz uzaklığı de sunuluyor.

Street-Fighter tasarımı ile yeni Hornet

Honda’nın efsane modelleri ortasında yer Meydan ve üretimine verilen ortanın akabinde yeni dizaynıyla Eser gamına yine katılan CB750 Hornet fuarda sergilendi. 1998 yılında Avrupa yollarına birinci Sefer çıktığında motor performansı ve gelişmiş Street-Fighter tasarımı ile iz bırakan Hornet modeli, sınıfının en yeterli güç-ağırlık oranı sayesinde bütün sürüş şartında üstün bir sürüş keyfi sunuyor. 755 cc motoru ile kuvvetli bir performans sunan dizayndaki keskin sınırlar dikkat çekerken; Honda Akıllı Telefon Sesli Denetim Sistemi sayesinde gelişmiş bağlanabilirlik özellikleri sunuluyor. Honda CB750 Hornet’in Parlak İnci Beyazı, Grafit Siyah ve Sarı olmak üzere üç rengi bulunuyor. Siyah ve ak renklere Özel Metalik Kırmızı Alaz iskelet ve Eloksal Kırmızı çatal renk kombinasyonları sunuluyor. Honda’nın yeni CB750 Hornet modelinin, 2023 yılında Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.

Honda’nın birinci elektrikli motosikleti EM1 e:

Honda’nın Avrupa pazarındaki birinci elektrikli motosikleti olan EM1 e: modelinin 2023 yılının yaz aylarında satışa sunulması planlanıyor. 2025 yılına kadar dünya çapında piyasaya sürülmesi planlanan 10 elektrikli motosiklet modeli ortasından tanıtımı yapılan birinci model EM1 e: oldu. Honda’nın bütün motosiklet eserleri için 2040’lı yıllara kadar hedeflediği karbon nötr konusunda EM1 e: Kıymetli bir kilometre taşı olarak duyuruldu. Elektrikli Mobilite’nin (Electric Mobility) kısaltması olan EM, Honda’nın elektrikli motosiklet modelleri için kullandığı seri ismi olarak kullanımı kolay ve eğlenceli kent içi ulaşım aracına muhtaçlığı olan dinamik bir kitleyi hedefliyor. kent için kullanım kolaylığı sağlayan kompakt model, düz yeri ve Honda’nın imzasını taşıyan serisinde sakin çizgileri ve dingin tasarımı ile öne çıkıyor.

Şehir içerisinde kısa uzaklıktaki seyahatlerinin yahut iş/üniversite rotalarının verimli, sessiz ve emisyonsuz olmasını sağlayan EM1 e: modeli ile Honda, ağır trafiğin yaşandığı kentler için mobilite gereksinimini karşılamayı amaçlıyor. Dayanıklılık, güvenilirlik ve kalite odaklı üretilen Honda Taşınabilir Sıkıntı Paketi e: tarafından desteklenen EM1 e: modeli, şarjı dolu bataryası ile 40 km’nin üzerinde menzil imkanı sunacak. Honda mühendisleri tarafından geliştirilen Taşınabilir Sıkıntı Paketi (MPP), performansta azalma olmaksızın 4 bin Sefer şarj edilecek biçimde tasarlandı. Honda’nın yeni elektrikli motosikleti EM1 e: modelinde de konut rahatlığında şarj edilebilmesi için basitçe çıkarılabilen değiştirilebilir bir batarya olarak MPP kullanıldı.

Scooter segmentinin konforlu modeli ADV350

2021 yılında Avrupa’nın en Fazla satan Honda motosikleti olma başarısına sahip olan X-ADV, scooter segmentinde de yerini aldı. Honda’nın İtalya’daki Atessa Fabrikası’nda üretilen ADV350, premium scooter özelliklerini kuvvetli asfalt sürüş özellikleri ve kuvvetli Adventure dizaynıyla birleştiriyor. Etkileyici görünümü, pratik kullanım özellikleri ve Güçlü donanım ile bir ortaya gelen ADV350’de anahtarsız çalıştırma özelliği, iki tam uzunluk kask için sele altı saklama alanı ve ayrıyeten torpido gözünde bir USB şarj girişi ile günlük hayatı kolaylaştırıyor. Modelin ön cam granajın yüksekliği ayarlanabilirken; LCD gösterge paneli Honda Akıllı Telefon Sesli Denetim Sistemi’yle de entegre çalışıyor. Ayrıyeten Honda Seçilebilir Tork Denetimi (HSTC) standart olarak yer Meydan ADV350’nin 330 cc hacimli, Smart Power+ (eSP+) SOHC dört supap motoru, 21,5 kW azamî Sıkıntı ve 31,5 Nm tork sunuyor. Şasi, motosiklet usulü USD çatallar, boru biçimindeki çelik iskelet, rezervuarlı arka amortisörler ve yerden yüksek Bina üzere özelliklerin standart olarak sunulması dikkat çekiyor. ADV350; Metalik Gümüş, Metalik Donuk Karbon Gri ve Metalik Donuk Kırmızı renkleriyle satışa sunuluyor.

Honda yeni dizaynları ve güçlenen Eser gamı ile 2023 yılında öne çıkacak

Honda, 2023 yılında yepisyeni dizaynları ve farklı segmentlerde zenginleşen Eser gamıyla motosiklet kullanıcılarının gereksinimlerine yönelik satışa sunacağı modellerini EICMA ziyaretçileri ile buluşturdu. Fuar iştirakçilerinin ağır İlgi gösterdiği Honda stant alanında Honda’nın yeni modelleri ile Bir arada yeni modellerinin yenilenmiş renkleri de ziyaretçilerin Aka beğenisini topladı.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir