geceturu.com | Nerede Ne Var

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Açık Hava Etkinlikleri
  4. »
  5. Sultangazi Belediyesi Müzik Akademisi’nden ‘Türkülerle Aşık Veysel’ konseri

Sultangazi Belediyesi Müzik Akademisi’nden ‘Türkülerle Aşık Veysel’ konseri

admin admin -
12 0

Sultangazi Belediyesi Müzik Akademisi öğrencileri, ‘Türkülerle Aşık Veysel’ isimli bir konser verdi. Konserde halk ozanı Aşık Veysel’in hayatıyla ilgili bilgi de verildi.

Sultangazi Belediyesi, ‘Aşık Veysel Kültür Sanat Sezonu’ kapsamında bir konser gerçekleştirdi. Sultangazi Belediyesi Müzik Akademisi öğrencilerinin verdiği ‘Türkülerle Aşık Veysel’ isimli konsere Sultangazi Belediye reis Yardımcıları Nurcan Öztürkmen ve Fatih Sultan Mehmet Çiçek’in yanı sıra, Tekrar Refah Partisi İlçe Lideri Yasin Kul, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Sultangazi Belediyesi Müzik Akademisi’nin öğrencileri konser sırasında öncelikle, Kamu ozanı Aşık Veysel’in hayatıyla ilgili bilgi verdi. Kamu ozanlığı geleneği hakkında da dinleyicilere bilgi veren öğrenciler, daha sonra Aşık Veysel’e ilişkin yedi türküyü seslendirdi. Konserde tıpkı vakitte, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi lisan Sanatları öğrencisi İpek Melek Ayan tarafından Aşık Veysel’e ilişkin türküler, ‘Şiir Dinletisi’ olarak sunuldu.

“GENÇLERİMİZ, HER ŞEYİN EN UYGUNUNA LAYIK”

Programın sonunda bir konuşma yapan Belediye reis Yardımcısı Nurcan Öztürkmen, “İlçedeki kültür ve sanat tertiplerini, Belediye Lideri Av. Abdurrahman Dursun’un talimatıyla her Yıl ülkemiz tarihinin, kültür ve sanat dünyasının Değerli isimlerine adıyoruz. Bu kapsamda bu yılki aktiflikleri değerli Kamu ozanı Aşık Veysel’e adadık. Müzik Akademisi’nde eğitim gören gençlerin verdiği konserin akademideki eğitim kalitesini göstermesi açısından Kıymetli olduğu düşünüyoruz. Sultangazili gençleri hayata hazırlamak için eğitim, kültür, sanat ve spor alanında pek Fazla hizmete imza atıyoruz. Gençlerimiz, her şeyin en güzeline layık” diye konuştu.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Kültür Sanat

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir