Sultangazi Belediyesi Müzik Akademisi’nden ‘Türkülerle Aşık Veysel’ konseri

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 05, 2023 Yorum Yok

Sultangazi Belediyesi Müzik Akademisi öğrencileri, ‘Türkülerle Aşık Veysel’ isimli bir konser verdi. Konserde halk ozanı Aşık Veysel’in hayatıyla ilgili bilgi de verildi.

Sultangazi Belediyesi, ‘Aşık Veysel Kültür Sanat Sezonu’ kapsamında bir konser gerçekleştirdi. Sultangazi Belediyesi Müzik Akademisi öğrencilerinin verdiği ‘Türkülerle Aşık Veysel’ isimli konsere Sultangazi Belediye reis Yardımcıları Nurcan Öztürkmen ve Fatih Sultan Mehmet Çiçek’in yanı sıra, Yine Refah Partisi İlçe Lideri Yasin Kul, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Sultangazi Belediyesi Müzik Akademisi’nin öğrencileri konser sırasında öncelikle, Kamu ozanı Aşık Veysel’in hayatıyla ilgili bilgi verdi. Kamu ozanlığı geleneği hakkında da dinleyicilere bilgi veren öğrenciler, daha sonra Aşık Veysel’e ilişkin yedi türküyü seslendirdi. Konserde tıpkı vakitte, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi lisan Sanatları öğrencisi İpek Melek Ayan tarafından Aşık Veysel’e ilişkin türküler, ‘Şiir Dinletisi’ olarak sunuldu.

“GENÇLERİMİZ, HER ŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK”

Programın sonunda bir konuşma yapan Belediye reis Yardımcısı Nurcan Öztürkmen, “İlçedeki kültür ve sanat tertiplerini, Belediye Lideri Av. Abdurrahman Dursun’un talimatıyla her Yıl ülkemiz tarihinin, kültür ve sanat dünyasının Kıymetli isimlerine adıyoruz. Bu kapsamda bu yılki aktiflikleri değerli Kamu ozanı Aşık Veysel’e adadık. Müzik Akademisi’nde eğitim gören gençlerin verdiği konserin akademideki eğitim kalitesini göstermesi açısından Değerli olduğu düşünüyoruz. Sultangazili gençleri hayata hazırlamak için eğitim, kültür, sanat ve spor alanında pek Fazla hizmete imza atıyoruz. Gençlerimiz, her şeyin en güzeline layık” diye konuştu.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir