Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Resim Bölümü öğrencileri dönem sonu sergisi düzenledi

Açık Hava Etkinlikleri, AVM ve Mağazalar, Genel, Gezilecek Yerler, Tiyatro ve Konserler, Ulaşım ve Transfer Hizmetleri, Yiyecek İçecek May 05, 2023 Yorum Yok

Kartal Belediyesi öncülüğünde açılan, çocukların ve gençlerin sanatsal yeteneklerini destekleyen Sanat Akademisi Fotoğraf Kısmı öğrencileri, Devre sonu standı düzenledi.

Kartal Belediyesi Meclis Salonu Fuaye Alanı’nda açılışı gerçekleştirilen standa, Kartal Belediye Lideri Gökhan Yüksel’i temsilen reis Yardımcısı Adem Uçar, Kartal Belediyesi Kültür ve Sanat Komitesi Lideri ve Meclis Üyesi Aysel Yücel, Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü ümit Veli Develi katıldı. Açılışta Aysel Yücel kısa bir konuşma gerçekleştirerek, bütün öğrencileri ve öğretmenleri kutlama etti. Akabinde Adem Uçar, küratörlerden Murat Havan’a bir Kartal heykelciği takdim etti. Kartal Müzik dinletisi eşliğinde yapılan stant açılışının akabinde reis Yardımcısı Adem Uçar ve Meclis Üyesi Aysel Yücel öğrencilerle Bir arada sergiyi gezdi.

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Fotoğraf Kısmı’nda tahsil gören 63 öğrencinin birbirinden farklı usulde çalışmalarından oluşan standın açılışı, Aka İlgi gördü.

Murat Havan ve Haysiyet Aydın’ın küratörlüğünü üstlendiği stantta; kara kalem, akrilik, pastel, sulu boya ile yapılan fotoğraflar ve tuvallerin yanı Dizi hoş sanatlara hazırlık imtihanlarına yönelik yapılan çalışmalar ve Ünlü ressamların yapıtlarından röprodüksiyon çalışmalar yer aldı.

Sergi, Kartal Belediyesi Meclis Salonu Fuaye Alanı’nda 10 Mayıs Çarşamba gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir